Joseph Morgan I

Joseph William Martin

9,0
10 727 ocen gry aktorskiej
Joseph Morgan I
Joseph Morgan, poznany przez większą część publiczności dzięki roli Klausa w popularnym serialu "Pamiętniki wampirów”, tak naprawdę nazywa się Joseph Martin. Urodził się 16 maja 1981 roku w Londynie. Większą część dzieciństwa spędził jednak w Swansea (Walia, Wielka Brytania), gdzie mieszkał przez 11 lat. Uczęszczał tam do Morriston Comprehensive School. Po zakończeniu szkoły wrócił do Londynu, by studiować w Central School of Speech and Drama.

Pierwszym filmem, w którym zagrał, była "Eroica" z 2003 roku. Joseph wcielił się tam w postać Matthiasa. Następnie kontynuował karierę w serialu "Klątwa upadłych aniołów” produkowanym przez Sky One, grając jedną z głównych ról męskich – Troya. W tym czasie pojawił się także w rolach drugoplanowych w kilku innych produkcjach, m.in. "Aleksander” (Filotas) i "Pan i władca: Na krańcu świata” (William Warley, kapitan Mizzentopa) czy mini-serialu „Linia Piękna” (Jasper). W 2007 roku wystąpił w "Mansfield Park” u boku Billie Piper. W roku 2010 zagrał tytułową rolę w mini-serialu "Ben Hur".

Największej rzeszy fanów przysporzyła mu rola Klausa w serialu "Pamiętniki wampirów” – Joseph dołączył do obsady w 2011 roku. W tym samym roku pojawił się także w roli Lizandera w filmie "Immortals. Bogowie i herosi 3D".

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 maja 1981

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

Żona Persia White (od 05.07.2014 r)
Brano go pod uwagę do roli Toma Riddle'a w filmie "Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002)Harry Potter i Komnata Tajemnic". Ostatecznie rolę dostał Christian Coulson.
Jego młodszym bratem jest Jack Martin.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • To, jaki on ma głos to jest po prostu niemożliwe. Umie nim zrobic taki nastrój, że jedyne czego się
  chce, to słuchac tego, co mówi. Kocham ten akcent i ton głosu <3

 • Nie widziałem go nigdzie indziej tylko w TVD i TO ale.... gość jest genialny. Chodzi o samą mimikę twarzy, idealnie w jednej chwili jest bezwzględnym typem a 5 sekund później idealnie ukazuję jego wrażliwość i wnętrze. W jednej chwili żądna krwi bestia a w drugiej chwili drżące usta i łzy z... więcej

 • Kompletnie wszystko jest perfekcyjne w jego grze! Uwielbiam sceny z nim, same gesty są bardziej wymowne niż niektóre monologi innych bohaterów.

  47
  • Chyba ma więcej skoro na tym zdjęciu: https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-
   9/10592696_627316327375727_6576332187547520263_n.jpg

   skoro Charles Michael Davis ma wg FW 183 cm, Daniel Gillies 180 cm , a wszyscy są niżsi od Józka
   Morgana

  • Moglby tam wystąpić, choćby gościnnie. On i Hailey. Tak jak ojciec Klausa pojawiał się po śmierci. Trochę mnie dziwi, że Hope nie chce chociaż przez chwilę skontaktować się z rodzicami.

   1