Joseph Morgan I

Joseph William Martin

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10084,"rate":9.09787782625942,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":25,"rate":8.96,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":9,"rate":7.666666666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":5,"rate":7.8,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":3,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
9,1
10 084 oceny gry aktorskiej
Joseph Morgan I
Joseph Morgan, poznany przez większą część publiczności dzięki roli Klausa w popularnym serialu "Pamiętniki wampirów”, tak naprawdę nazywa się Joseph Martin. Urodził się 16 maja 1981 roku w Londynie. Większą część dzieciństwa spędził jednak w Swansea (Walia, Wielka Brytania), gdzie mieszkał przez 11 lat. Uczęszczał tam do Morriston Comprehensive School. Po zakończeniu szkoły wrócił do Londynu, by studiować w Central School of Speech and Drama.

Pierwszym filmem, w którym zagrał, była "Eroica" z 2003 roku. Joseph wcielił się tam w postać Matthiasa. Następnie kontynuował karierę w serialu "Klątwa upadłych aniołów” produkowanym przez Sky One, grając jedną z głównych ról męskich – Troya. W tym czasie pojawił się także w rolach drugoplanowych w kilku innych produkcjach, m.in. "Aleksander” (Filotas) i "Pan i władca: Na krańcu świata” (William Warley, kapitan Mizzentopa) czy mini-serialu „Linia Piękna” (Jasper). W 2007 roku wystąpił w "Mansfield Park” u boku Billie Piper. W roku 2010 zagrał tytułową rolę w mini-serialu "Ben Hur".

Największej rzeszy fanów przysporzyła mu rola Klausa w serialu "Pamiętniki wampirów” – Joseph dołączył do obsady w 2011 roku. W tym samym roku pojawił się także w roli Lizandera w filmie "Immortals. Bogowie i herosi 3D".

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 maja 1981

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

Żona Persia White (od 05.07.2014 r)
Brano go pod uwagę do roli Toma Riddle'a w filmie "Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002)Harry Potter i Komnata Tajemnic". Ostatecznie rolę dostał Christian Coulson.
Jego młodszym bratem jest Jack Martin.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • To, jaki on ma głos to jest po prostu niemożliwe. Umie nim zrobic taki nastrój, że jedyne czego się chce, to słuchac tego, co mówi. Kocham ten akcent i ton głosu <3

 • Kompletnie wszystko jest perfekcyjne w jego grze! Uwielbiam sceny z nim, same gesty są bardziej wymowne niż niektóre monologi innych bohaterów.

  45
  • Nie widziałem go nigdzie indziej tylko w TVD i TO ale.... gość jest genialny. Chodzi o samą mimikę twarzy, idealnie w jednej chwili jest bezwzględnym typem a 5 sekund później idealnie ukazuję jego wrażliwość i wnętrze. W jednej chwili żądna krwi bestia a w drugiej chwili drżące usta i łzy z ... więcej

   16
   • Moglby tam wystąpić, choćby gościnnie. On i Hailey. Tak jak ojciec Klausa pojawiał się po śmierci. Trochę mnie dziwi, że Hope nie chce chociaż przez chwilę skontaktować się z rodzicami.

    1
    • Chyba ma więcej skoro na tym zdjęciu: https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hpho tos-xap1/t1.0- 9/10592696_627316327375727_6576332187547 520263_n.jpg skoro Charles Michael Davis ma wg FW 183 cm, Daniel Gillies 180 cm , a wszyscy są niżsi od Józka Morgana