Katherine Langford 

7,6
8 249 ocen gry aktorskiej
Katherine Langford
Katherine Langford przyszła na świat 29 kwietnia 1996 roku w australijskim mieście Perth. Jej rodzice - Elizabeth i Stephen są lekarzami, pracującymi w służbie zdrowia Royal Flying Doctor Service. Wychowywała się wraz z młodszą siostrą Josephine. W wieku ośmiu lat rozpoczęła naukę śpiewu i tańca. Uczęszczała do Penrhos College, a później uczyła się w St. Hilda. Wkrótce potem edukowała się w Perth Modern School w Subiaco, gdzie studiowała muzykę i aktorstwo. W trakcie nauki należała do narodowej drużyny pływackiej. W 2012 roku zdecydowała się opuścić zespół, aby zacząć lekcje gry na pianinie. Niedługo później wystąpiła w szkolnym przedstawieniu zatytułowanym "Hotel Sorrento". Na ostatnim roku studiów skoncentrowała się na muzyce i występach na scenie. Brała udział w licznych konkursach oraz festiwalach takich jak Eisteddfod. Ponadto napisała trzy utwory: "I've Got a Crush on Zoe Bosch," "Young and Stupid," oraz "3 Words".

Po ukończeniu Perth Modern School, zdecydowała się rozpocząć karierę aktorską. Składała dokumenty do wielu szkół aktorskich, lecz ze względu na młody wiek i brak doświadczenia, żadna z uczelni nie chciała jej przyjąć. W 2014 roku znalazła agenta, który pomógł jej dostać się na National Institute of Dramatic Arts (NIDA) Advanced Actors Residency, gdzie studiowała na kierunku muzycznym i teatralnym. Podczas nauki wystąpiła w produkcji "Godspell", w której wcieliła się w postać Morgan. W międzyczasie odbywała szkolenia w Nicholson's Academy of Screen Acting. Następnie zagrała w sztuce “Evita” w Centrum Sztuki Koorliny w w Perth. Pod koniec 2015 roku uzyskała licencjat w dziedzinie sztuk pięknych w Western Australian Academy of Performing Arts (WAAPA).

Po zakończeniu edukacji wystąpiła w dwóch niezależnych filmach: "Misguided" i "Imperfect Quadrant". Wkrótce otrzymała główną rolę w produkcji "Daughter", którego premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Niedługo potem ubiegała się o angaż do serialu "Will", lecz jej kandydatura została odrzucona. W 2016 roku brała udział w castingu do roli Hannah Baker w telewizyjnej adaptacji książki Jaya Ashera, zatytułowanej "Trzynaście powodów". Jej przesłuchanie odbyło się przez Skype, a kiedy Katherine otrzymała angaż, musiała w ciągu kilku dni zdobyć wizę, aby rozpocząć pracę w Stanach Zjednoczonych. Serial okazał się międzynarodowym hitem, a Katherine zyskała wiele pochlebnych opinii oraz oddanych fanów. Krótko po premierze produkcji, podpisała kontrakt z agencją talentów - William Morris Endeavor. W 2017 roku rozpoczęła pracę na planie ekranizacji popularnej książki autorstwa Becky Albertalli pt. "Simon vs. the Homo Sapiens Agenda".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 kwietnia 1996

miejsce urodzenia: Perth, Australia

wzrost: 166 cm

Ma młodszą siostrę Josephine .
Ubiegała się o rolę Alice Burbage w serialu "Will", lecz ostatecznie angaż otrzymała Olivia DeJonge.
W 2015 roku uzyskała licencjat w dziedzinie sztuk pięknych w Western Australian Academy of Performing Arts (WAAPA) w Perth (Australia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zmieńcie to zdjecie bo nie zachęca.

Proponowałbym bardziej takie na którym nie wygląda na 40 lat i 10 operacji plastycznych ust. - http://www.loveispop.com/wp-content/uploads/2016/09/katherine-langford-e14736911 03184.jpg

Taka śliczna dziewczyna, a wybraliście chyba najgorsze zdjęcie jakie mogliście :P

Bardzo dobrze zagrała wiele scen w 13 powodach po prostu kupiła mnie i to szanuje ;) i zmieńcie to zdjęcie egh....

Zapada w pamięć i znakomicie wygrywa wszelkie skrajne emocje Hanny Baker. Mam nadzieję, że jeszcze o niej usłyszymy, jeśli będzie chciała kontynuować swoją karierę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones