Michael Shannon V

Michael Corbett Shannon

8,0
37 896 ocen gry aktorskiej
Michael Shannon V
Michael Shannon dorastał w Lexington w stanie Kentucky, ale karierę aktorską zaczynał na deskach teatrów w Chicago. Jego pierwszą rolą, była ta w sztuce "Winterset", która była wystawiana na deskach Illinois Theatre Center. Później, przez lata, kontynuował pracę w teatrze. Grywał na scenach takich teatrów jak Steppenwolf, The Next Lab i Red Orchid Theatre. Przez rok mieszkał w Londynie, gdzie występował na deskach London's West End w sztukach "Woyzeck", "Killer Joe" i "Bug".
Kiedy był w Chicago, Shannon występował także w filmie i telewizji. Zagrał w filmie "Kangur Jack", za którego produkcję odpowiadała firma Bruckheimer. Wkrótce potem można było zobaczyć go w komedii "Bad Boys II", w reżyserii Michaela Bay`a, gdzie zagrał u boku takich gwiazd jak Will Smith i Martin Lawrence. Wystąpił również w "Grand Theft Parsons" z Johnnym Knoxville i Christiną Applegate.
Poza tym Shannon wystąpił w "Pearl Harbor", w reżyserii Michaela Baya. Zagrał też w produkcji Curtisa Hansona "8 Mila", filmie Camerona Crowe'a "Vanilla Sky" z Tomem Cruisem, projekcie Carla Franklina "Bez przedawnienia" z Morganem Freemanem, filmie Johna Watersa "Cecil B. DeMented" oraz w wojennym dramacie Joela Schumachera "Kraina tygrysów".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 sierpnia 1974

miejsce urodzenia: Lexington, Kentucky, USA

wzrost: 191 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 8 innych nagród oraz 26 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Kate Arrington (od 31.08.2019), 2 córki: Sylvie i Marion
Początkowo był brany pod uwagę do zagrania Forresta Bonduranta filmie "Gangster". Angaż otrzymał Tom Hardy.
Był rozważany do roli Darwina Tremora w filmie "As w rękawie", jednak z powodu rzekomych konfliktów z kostiumologiem rolę otrzymał Chris Pine.
Był brany pod uwagę do roli detektywa Christiana F. Bjornsena w filmie "Wada ukryta". Ostatecznie rolę otrzymał Josh Brolin.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie to, żebym go obrażał, ale facet ma taką twarz, że wystarczy go raz zobaczyć i już się nie zapomni, poza tym to bardzo przyzwoity aktor.

To, co zrobił w "Zakazanym Imperium", godne jest najwyższego uznania.

Bardzo charakterystyczna twarz, świetnie gra czarne charaktery ! Bardzo tajemnicze spojrzenie nie wiadomo czy chce cie uwieść czy zabić ? Świetny aktor ! Podoba mi się bardzo :)

ale wygrała polityczna poprawność ehhh

Prawdziwy "Iceman" A za "Zwierzęta Nocy" powinien dostać Oscara. Świetny Aktor.