Jaeden Wesley Lieberher

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/2030250/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":8795,"rate":7.946105741898806,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/2030250/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":11,"rate":7.7272727272727275,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/2030250/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":5,"rate":8.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,9
8 795 ocen gry aktorskiej
Jaeden Martell
Jaeden Wesley Lieberher przyszedł na świat 4 stycznia 2003 roku w Filadelfii (Pensylwania, USA). Jest koreańskiego, niemieckiego, angielskiego, francuskiego, belgijskiego i irlandzkiego pochodzenia. Wychowywał się wraz z trójką młodszego rodzeństwa w rodzinie Angeli Martell i Wesa Lieberhera. Jaeden nigdy nie myślał o karierze aktora, dopiero w 2011 roku, kiedy przeniósł się do Los Angeles zaczął występować w licznych reklamach.

Na ekranach kin zadebiutował po dwóch latach, kiedy wystąpił w komedii "Rozegraj to na luzie", w której partnerował Chrisowi Evansowi. Niedługo potem wyjechał do Nowego Jorku, na okres kręcenia zdjęć do filmu "Mów mi Vincent", gdzie wcielił się w postać Olivera. Za ten występ otrzymał pozytywne opinie od krytyków, a także nagrody: Sierra Award i PFCS Award oraz nominacje do: Critics Choice Award, OFTA Film Award, a także WAFCA Award. Krótko po skończeniu pracy na planie, był gościem w programie "The Ellen Show". W przeciągu kilku lat współpracował z takimi gwiazdami jak: Emma StoneMichael Shannon, Rachel McAdams i Bill Murray. W 2016 roku udał się na przesłuchanie do ekranizacji popularnej książki Stephena Kinga - "To". Przypadła mu jedna z głównych ról w produkcji - Billy'ego Denbrough.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 stycznia 2003

miejsce urodzenia: Filadelfia, Pensylwania, USA

Złoty Popcorn
Zdobył Złoty Popcorn, 1 inna nagroda i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Złoty Popcorn Najlepsza obsada za film To w roku 2018 wraz z: Sophia Lillis, Chosen Jacobs, Wyatt Oleff, Finn Wolfhard, Jack Dylan Grazer, Jeremy Ray Taylor
Ma trójkę młodszego rodzeństwa.
Zanim otrzymał rolę Billa Denbrougha w filmie "To", brał udział w przesłuchaniach do postaci Eddiego Kaspbraka. Ostatecznie angaż otrzymał Jack Dylan Grazer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych