Jaeden Martell 

Jaeden Wesley Lieberher

7,9
10 473 oceny gry aktorskiej
Jaeden Martell
Jaeden Wesley Lieberher przyszedł na świat 4 stycznia 2003 roku w Filadelfii (Pensylwania, USA). Jest koreańskiego, niemieckiego, angielskiego, francuskiego, belgijskiego i irlandzkiego pochodzenia. Wychowywał się wraz z trójką młodszego rodzeństwa w rodzinie Angeli Martell i Wesa Lieberhera. Jaeden nigdy nie myślał o karierze aktora, dopiero w 2011 roku, kiedy przeniósł się do Los Angeles zaczął występować w licznych reklamach.

Na ekranach kin zadebiutował po dwóch latach, kiedy wystąpił w komedii "Rozegraj to na luzie", w której partnerował Chrisowi Evansowi. Niedługo potem wyjechał do Nowego Jorku, na okres kręcenia zdjęć do filmu "Mów mi Vincent", gdzie wcielił się w postać Olivera. Za ten występ otrzymał pozytywne opinie od krytyków, a także nagrody: Sierra Award i PFCS Award oraz nominacje do: Critics Choice Award, OFTA Film Award, a także WAFCA Award. Krótko po skończeniu pracy na planie, był gościem w programie "The Ellen Show". W przeciągu kilku lat współpracował z takimi gwiazdami jak: Emma StoneMichael Shannon, Rachel McAdams i Bill Murray. W 2016 roku udał się na przesłuchanie do ekranizacji popularnej książki Stephena Kinga - "To". Przypadła mu jedna z głównych ról w produkcji - Billy'ego Denbrough.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 stycznia 2003

miejsce urodzenia: Filadelfia, Pensylwania, USA

Ma trójkę młodszego rodzeństwa.
Zanim otrzymał rolę Billa Denbrougha w filmie "To", brał udział w przesłuchaniach do postaci Eddiego Kaspbraka. Ostatecznie angaż otrzymał Jack Dylan Grazer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych