Jesse Spencer I

Jesse Gordon Spencer

8,1
4 689 ocen gry aktorskiej
Jesse Spencer I
Jesse Gordon Spencer urodził się 12 lutego 1979 roku w Melbourne – stolicy australijskiego stanu Wiktoria. Jest jednym z czwórki dzieci lekarza Rodney'a Spencera i Robyn Spencer. Jego karierę w telewizji zapoczątkował gościnny występ w serialu "W pułapce czasu" (1993). Prawdziwą sławę przyniosła mu rola Billy’ego Kennedy’ego w australijskiej telenoweli "Sąsiedzi" (1994-2000). Na dużym ekranie wystąpił w filmie "Mary-Kate i Ashley: Londyn jest cool" z bliźniaczkami Mary-Kate Olsen i Ashley Olsen. Wcielił się również w piosenkarza Neala Foxa w filmie "Dziewczyny z wyższych sfer", gdzie wystąpił u boku Brittany Murphy i Dakoty Fanning. W roku 2003 zagrał Tony'ego Fingletona w filmie "Płynąc pod prąd", a 3 lata później wystąpił w filmie "Flourish". Cały świat poznał go dzięki roli młodego lekarza, pracującego w zespole House'a w serialu "Dr House".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lutego 1979

miejsce urodzenia: Melbourne, Australia

wzrost: 178 cm

Ma dwóch starszych braci Tarneya i Luke'a oraz młodszą siostrę Polly.
Jest wykonawcą piosenek "Molly Smiles" i "Sheets of Egyptian Cotton" nagranych na potrzeby filmu "Dziewczyny z wyższych sfer".
Był związany ze swoją serialową partnerką, Jennifer Morrison. Para była zaręczona, jednak w 2007 roku tuż przed ślubem rozstali się.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych