Kirk Hammett 

Kirk Lee Hammett

8,9
195 ocen występów osoby
Kirk Hammett
Jest synem irlandzkiego marynarza i Filipinki. Rockiem zainteresował się dzięki kolekcji płyt swojego brata, Ricka. Duży wpływ wywarła na niego gra na gitarze Jimiego Hendriksa. Zaczął się uczyć grać w wieku piętnastu lat. Pierwszą gitarę kupił za dziesięć dolarów, po czym odłożył ją na bok. Jego brat stwierdził, że trzeba do niej kupić struny, co kosztowało Kirka kolejne 10 dolarów. Uznał, że po takiej inwestycji należy na niej zacząć grać, po czym wciągnęło go na dobre.

Pierwszą poważną grupą, w której grał, był Exodus. Zanim zaczął występować w Metallice grał z Exodusem wspólne koncerty z Metalliką. 10 kwietnia 1983 zastąpił w Metallice Dave'a Mustaine'a, który został wyrzucony z zespołu za rzekome pijaństwo i ekscesy. 15 kwietnia Hammett zagrał swój pierwszy koncert z Metalliką w Dover w stanie Delaware.

Kirk Hammett ma wykształcenie muzyczne. W 1982 roku pobierał nauki u Joego Satrianiego. Po tournée promującym album Metallica rozpoczął naukę jazzowej gry na gitarze w City College w San Francisco. Miało to wpływ na brzmienie następnych albumów Metalliki: Load i Reload oraz na ogólny image grupy.

Mimo częstej krytyki za niedokładną grę na koncertach, wyczyny Hammetta na studyjnych płytach Metallicy są przez specjalistów bardzo wysoko oceniane. Znajduje się on na 2 miejscu listy stu najlepszych gitarzystów heavy metalowych magazynu "Guitar World", na 15 miejscu listy stu najlepszych gitarzystów heavy metalowych muzycznej strony internetowej DigitalDreamDoor.com oraz na 15 miejscu w książce autorstwa Joela Mclivera "The 100 Greatest Metal Guitarists" .
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 listopada 1962

miejsce urodzenia: San Francisco, Kalifornia, USA

wzrost: 171 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Rebecca Hammett (03.12.1987 - 1991, rozwód); 2. Lani Hammett (od 31.01.1998), 2 synów: Angel Ray Keala (ur. 06.10.2006), Vincenzo Kainalu (ur. 28.06.2008)
Jest gitarzystą prowadzącym w zespole Metallica.
Ukończył De Anza High School w Richmond (Kalifornia, USA).
W 2004 roku  wraz z Jamesem Hetfieldem został sklasyfikowany na 2. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów wg magazynu  "Guitar World".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

I niech znawcy nie wypowiadają się na jego temat. Że Kirk to przeceniony gitarzysta itd.. Może i nie jest wirtuozem gitary, ale jest coś bardzo ważnego, co cechuje go jednym z najlepszych gitarzystów - otóż umiejętność KOMPONOWANIA. Niestety wielu dużo lepszym technicznie gitarzystom brakuje właśnie tego... Co z tego,...

więcej

Nic dodać, nic ująć. :D

Poszukuję polskich napisów do tego dokumentu? Ktoś? Coś?

Metallica i Kirk to moja muzyczna milosc jeszcze z konca podstawówki...teraz koncze studia i mimo zmian w guscie muzycznym ich muzyka nadal jest ze mna.....i nieraz przyprawia o gęsią skórke :)

pozdr.dla fanów

robi dobre wrażenie sympatycznego gościa.