Odtwórz Zwiastun nr 1 2:09

Zobacz U Pana Boga w ogródku zwiastun

Film

2007 1 godz. 55 min.
6,9 41 904
oceny
6,9 10 1 41904
1 990
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":4}
{"id":"331270","linkUrl":"/film/U+Pana+Boga+w+ogr%C3%B3dku-2007-331270","alt":"U Pana Boga w ogródku","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/12/70/331270/7535940.2.jpg"}
Do Królowego Mostu trafia najgorszy z absolwentów szkoły policyjnej. Jednocześnie miejscowość ta zostaje wybrana na azyl dla świadka koronnego w procesie mafii.
{"userId":"$editorialReview.user.id","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/12/70/331270/103713.2.jpg","title":"Sami Swoi a.d. 2007","link":"/reviews/recenzja-filmu-U+Pana+Boga+w+ogr%C3%B3dku-4555","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Sami Swoi a.d. 2007
Terapeutyczne kino do użytku wewnętrznego. ... czytaj więcej
Michał Burszta
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

U Pana Boga w ogródku
U Pana Boga w ogródku (2007) Zwiastun nr 1 2:09
U Pana Boga w ogródku | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2007 | Film W swoim pierwszym filmie o mieszkańcach Królowego Mostu reżyser naszkicował portret wsi na Kresach Wschodnich, gdzie tradycja i dawne wartości stworzyły zabawny melanż z nowym stylem bycia. Z ciepłym dystansem pokazywał, jak miejscowy policjant ugniata nogami w beczce kapustę, rozmawiając jednocześnie przez telefon komórkowy, a proboszcz za pomocą pagera przypomina parafianom o odmówieniu pokuty. Jednocześnie przekonywał, że ta kresowa społeczność broni się przed zawirowaniami współczesności i zazdrośnie chroni swoje prowincjonalizmy. Od tego czasu w Królowym Moście niewiele się zmieniło. Wciąż to jest to samo miasteczko z kościelną wieżą górującą nad okolicą i złotą kopułą cerkwi, z charyzmatycznym proboszczem i posłusznymi parafianami. To świat, w którym czas łaskawie się zatrzymał. W filmie "U Pana Boga w ogródku" powracają ci sami bohaterowie - miejscowy policjant i ksiądz proboszcz, który ma niemal całkowitą władzę nad duszami parafian. Pojawiają się też nowe postaci. Do Królowego Mostu trafia najgorszy absolwent szkoły policyjnej. Przełożeni skierowali go tu tylko dlatego, że jest ciamajdą z tzw. wysoko postawionym zapleczem rodzinnym, a miejscowość słynie z minimalnej przestępczości. Tymczasem pod lasem osiedla się świadek koronny, któremu trzeba zapewnić ochronę.

W swoim pierwszym filmie o mieszkańcach Królowego Mostu reżyser naszkicował portret wsi na Kresach Wschodnich, gdzie tradycja i dawne wartości stworzyły zabawny melanż z nowym stylem bycia. Z ciepłym dystansem pokazywał, jak miejscowy policjant ugniata nogami w beczce kapustę, rozmawiając jednocześnie przez telefon komórkowy, a proboszczW swoim pierwszym filmie o mieszkańcach Królowego Mostu reżyser naszkicował portret wsi na Kresach Wschodnich, gdzie tradycja i dawne wartości stworzyły zabawny melanż z nowym stylem bycia. Z ciepłym dystansem pokazywał, jak miejscowy policjant ugniata nogami w beczce kapustę, rozmawiając jednocześnie przez telefon komórkowy, a proboszcz za pomocą pagera przypomina parafianom o odmówieniu pokuty. Jednocześnie przekonywał, że ta kresowa społeczność broni się przed zawirowaniami współczesności i zazdrośnie chroni swoje prowincjonalizmy. Od tego czasu w Królowym Moście niewiele się zmieniło. Wciąż to jest to samo miasteczko z kościelną wieżą górującą nad okolicą i złotą kopułą cerkwi, z charyzmatycznym proboszczem i posłusznymi parafianami. To świat, w którym czas łaskawie się zatrzymał. W filmie "U Pana Boga w ogródku" powracają ci sami bohaterowie - miejscowy policjant i ksiądz proboszcz, który ma niemal całkowitą władzę nad duszami parafian. Pojawiają się też nowe postaci. Do Królowego Mostu trafia najgorszy absolwent szkoły policyjnej. Przełożeni skierowali go tu tylko dlatego, że jest ciamajdą z tzw. wysoko postawionym zapleczem rodzinnym, a miejscowość słynie z minimalnej przestępczości. Tymczasem pod lasem osiedla się świadek koronny, któremu trzeba zapewnić ochronę.

studio
Studio Filmowe Oko / Vision Film Distribution / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF)
tytuł oryg.
U Pana Boga w ogródku
inne tytuły
Film kręcono w Sokółce, Supraślu, Tykocinie, Królowym Moście, Białymstoku i Wierzchlesiu (Polska).
Okres zdjęciowy: sierpień - październik 2006.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych