Lady Gaga

Stefani Joanne Angelina Germanotta

8,5
24 128 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lady Gaga

Od niespełna tego miesiąca wysłuchuję najnowszego dzieła Lady GaGi na swoim odtwarzaczu mp3. Zadałam sobie zasadnicze pytanie.....Gdzie ta słodziutka i plastikowa GaGa sprzed dwóch lat.....jej taneczne, "lajtowe uwory? Album "The Fame" posłużył wokalistce jako wyznacznik stopnia popularności na tle wysoko komercyjnym. Na tym właśnie etapie rozwiktnęła spektakularna kariera Lady GaGi i nadal kwitnie. Drugi album "The Fame Monster" wprowadza do klimatu dance/electro/pop (synth-dark pop). Zapewnił pani Stefani stanowistko tytułowego "Potwora Sławy", rozmach w obecnym mainstreamie. Tegorocznie rynek muzyczny dostarczył album popowy, która ma mieszankę innych gatunków muzycznych. Z początku nie mogłam uwierzyć, że gwiazda muzyki pop odbiegła od tego co do tej pory tworzyła. Nawiązanie do muzyki jazz'u (utwory Hair, The Egde Of Glory), rock'a/rock&roll'a (utwory Electric Chapel, You&I) i industrialnej ( utwór Marry The Night) - ciekawe połączenie jak na Lady GaGę, a to świadczy o zróżnicowanej syntezie muzycznej tejże wokalistki. Bardzo mi spodobały: Marry The Night, The Egde Of Glory (piosenka na cześć zmarłego dziadka), You&I (ujmująca ballada) i wiele innych. Teksty niektórych piosenek znakomite z przesłaniem. Dziewczyna odstaje teraz od zwyczajnego popu. Stworzyła najambitniejsze dzieło w swojej karierze. Udowadnia, że nadal można utrzymać mocną pozycję na rynku fonograficznym dzięki "muzycznej kreatywności".GaGa to piosenkarka z własną wizją muzyki. Zaczęła się muzycznie rozwijać, nie stoi w miejscu a przede wszystkim działa.

PS - Oficjalnie wydano na czwartego singla balladę You&I w klimatach rock&roll. Tutaj mamy Lady GaGę w innej odsłonie. Świetnie wypada pod względem wokalnym jak i w odmiennym dla siebie gatunku. Gitarowego brzmienia urzyczył jeden z członków zespołu The Queen, Brian May, natomiast roducentem wykowawczym jest: Robert John "Mutt" Lange. Zapraszam do osłuchania:

http://www.youtube.com/watch?v=qel9YgtkZtY&ob=av2e

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones