Laurie Holden 

Heather Laurie Holden

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":6145,"rate":6.782587469487388,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":87,"rate":7.551724137931035,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":4,"rate":4.75,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
6 145 ocen gry aktorskiej
Laurie Holden
Laurie Holden urodziła się 17 grudnia 1969 roku w Los Angeles, w USA. Jest córką Larryego Holdena oraz Adrienne Ellis. Gdy miała 5 lat, rodzice rozwiedli się, a matka ponownie wyszła za mąż za reżysera Michaela Andersona. Odtąd Laurie dzieliła czas pomiędzy Los Angeles oraz Toronto.
Jako nastolatka wygrała edycję konkursu dla modelek "Look of the Year" w Toronto. Po rozpoczęciu studiów na McGill University w Montrealu (ekonomia) przeniosła się na UCLA i ukończyła dyplom z zakresu aktorstwa w 1993.
Jest najbardziej znana z roli Marity Covarrubias w "The X-Files" oraz jako Mary Travis w "The Magnificent Seven". Laurie zamieszkała w Los Angeles.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 grudnia 1969

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 170 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Jest wnuczką słynnej w latach 40-tych aktorki Glorii Holden.
Ma czworo rodzeństwa: młodszego brata Christophera, oraz starszych braci przyrodnich Michaela i Davida, a także siostrę przyrodnią.
Jest córką aktorów Glenna Corbetta i Adrienne Ellis.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych