Lesley Ann Warren 

7,2
1 003 oceny gry aktorskiej
Lesley Ann Warren
Lesley Ann Warren jest wyjątkową aktorką, stale dającą widowni i krytyce powód aby się zgodzili z opinią Pauline Kale z New Yorker Magazine, która okrzyknęła ją "jedną z największych piękności ekranu i aktorką grającą w sposób widowiskowy." Po zdobyciu nagrody dla najbardziej obiecującej debiutantki za rolę w na Broadwayu w przedstawieniu "110 in the Shade", znalazła sławę na małym ekranie jako "Cinderella" ("Kopciuszek"). Zagrała również Scarlett O'Harę w muzycznej wersji "Gone with the Wind" ("Przeminęło z wiatrem)" w Music Center w Los Angeles. Pierwszym filmem Warren był "The Happiest Millionaire". Jej rola w komedii "Victor/Victoria" w reżyserii Blake Edwardsa dała jej nominację do nagrody Akademii dla najlepszej aktorki drugoplanowej, oraz nagrodę krytyków nowojorskich i nagrodę publiczności. W jej dorobku filmowym znajdują się takie filmy jak "Clue", "Choose Me", "Songwriter" (za który dostała nominację do Złotego Globu), "Cop", w którym grała z James'em Woods'em, "Life Stinks" ("Smród życia") z Melem Brooksem oraz "The Color of Night" ("Barwy nocy') z Brucem Willisem. Na jej dorobek telewizyjny składa się nagroda Złotego Globu dla najlepszej aktorki za miniserial "79 Park Avenue", jak również nominacja do Złotego Globu i nagrody Emmy za rolę w mini serialu "Family of Spies". Była także nominowana do Cable Ace Award za grę w przedstawieniu sztuki Tennessee Williamsa "27 Wagons Full of Cotton". Ponadto ma w dorobku role w takich telewizyjnych produkcjach jak "Evergreen' oraz nagrodzony nagrodą Emmy mini serial "Joseph" w którym grała u boku Bena Kingsley'a. Ostatnio zagrała w serialu "Jessie" , rolę matki Christiny Applegate. Ponadto niedawno Warren wystąpiła na Broadway'u w Dream w The Royale Theatre. Na dużym ekranie pojawiła się w "Going All The Way", który był wyświetlany w konkursie reżyserów na zeszłorocznym Sundance Film Festival, gdzie wystąpili również Ben Affleck i Jeremy Davies. Jej kolejne osiągnięcie to udział w niezależnym filmie "Twin Falls Idaho", który po raz pierwszy wyświetlono na Sundance Film Festival.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 sierpnia 1946

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Jon Peters (13.05.1967 - 1975, rozwód), syn Christopher (ur. 23.09.1968); 2. Ronald Taft (od 16.01.2000)
Była na przesłuchaniu do roli Lois Lane do filmu "Superman", jednak angaż otrzymała Margot Kidder.
Brała udział w przesłuchaniu do jednej z ról w musicalu "The Sound of Music" (1965).
W wieku 17-stu lat rozpoczeła naukę w Nowojorskim Actors Studio. Była najmłodszą studentką przyjęta do grona tej uczelni.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych