Linda Bassett I

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":396,"rate":7.255050505050505,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
396 ocen gry aktorskiej
Linda Bassett I
Linda Bassett urodziła się 4 lutego 1950 roku w Kentish village Pluckley (w miejscu kręcenia serialu 'The Darling Buds of May'), ale wychowała się w Pimlico w Południowym Londynie.

Zainteresowała się aktorstwem już jako mała dziewczynka, jako, że często była zabierana do teatru. Linda podjęła pracę jako bileterka i kierowniczka do spraw cateringu w słynnym klasycznym teatrze - The Old Vic. Potem udała się na Leeds University, jednakże zrezygnowała z nauki już po roku i zaangażowała się w pracę w lokalnej grupie teatralnej wystawiającej przedstawienia w instytucjach społecznych, takich jak szkoły.

To doświadczenie było dla niej prawdziwą szkołą gry aktorskiej, ponieważ nie przeszła żadnego formalnego szkolenia teatralnego. Zadebiutowała na scenie w Londynie mając 32 lata, a w 1991 roku dołączyła do Royal Shakespeare Company.

Pod koniec lat 80 ponownie zamieszkała w Pluckley.

Mimo, iż długo pojawiała się na scenie, tak naprawdę dopiero filmowa wersja sztuki 'East is East' z 1999 roku dała ją poznać szerszej publiczności. Na początku XXI wieku była już rozpoznawalną twarzą w różnorodnych produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 lutego 1950

miejsce urodzenia: Anglia, Wielka Brytania