Linda Bassett I

7,2
526 ocen gry aktorskiej
Linda Bassett I
Linda Bassett urodziła się 4 lutego 1950 roku w Kentish village Pluckley (w miejscu kręcenia serialu 'The Darling Buds of May'), ale wychowała się w Pimlico w Południowym Londynie.

Zainteresowała się aktorstwem już jako mała dziewczynka, jako, że często była zabierana do teatru. Linda podjęła pracę jako bileterka i kierowniczka do spraw cateringu w słynnym klasycznym teatrze - The Old Vic. Potem udała się na Leeds University, jednakże zrezygnowała z nauki już po roku i zaangażowała się w pracę w lokalnej grupie teatralnej wystawiającej przedstawienia w instytucjach społecznych, takich jak szkoły.

To doświadczenie było dla niej prawdziwą szkołą gry aktorskiej, ponieważ nie przeszła żadnego formalnego szkolenia teatralnego. Zadebiutowała na scenie w Londynie mając 32 lata, a w 1991 roku dołączyła do Royal Shakespeare Company.

Pod koniec lat 80 ponownie zamieszkała w Pluckley.

Mimo, iż długo pojawiała się na scenie, tak naprawdę dopiero filmowa wersja sztuki 'East is East' z 1999 roku dała ją poznać szerszej publiczności. Na początku XXI wieku była już rozpoznawalną twarzą w różnorodnych produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 lutego 1950

miejsce urodzenia: Anglia, Wielka Brytania