Film

2014 1 godz. 48 min.
6,2 2 691
ocen społeczności
6,2 10 1 2691
4 458
chce zobaczyć
Effie Gray dąży do anulowania nieskonsumowanego związku, by ponownie wyjść za mąż. Swoim zachowaniem wywołuje społeczne oburzenie.
Effie Gray
Zwiastun nr 1
Effie Gray - Zwiastun Nr 1 Nowy film według scenariusza [person=112]Emmy Thompson[/person][b] "[film=566079]Effie Gray[/film]"[/b] gotowy jest już na podbój kin. Na dowód tego w sieci pojawił się pierwszy zwiastun. Effie Gray była bohaterką wielkiego skandalu obyczajowego ery wiktoriańskiej. Była ona żoną słynnego poety, krytyka i myśliciela, Johna Ruskina. Małżeństwo od początku skazane było na porażkę i nigdy nie zostało skonsumowane. Podczas procesu o jego unieważnienie Effie Gray twierdziła, że Ruskin był impotentem. Na to ten na sali sądowej udowodnił, że to nieprawda. Po rozwodzie Effie Gray wyszła za mąż za protegowanego Ruskina i miała z nim wiele dzieci.

Historia Johna Ruskina (Greg Wise), który poślubił Effie Gray (Dakota Fanning). Małżeństwo nigdy nie zostało skonsumowane.  Effie wystąpiła o jego anulowanie po tym, kiedy poznała Johna Everetta Millaisa (Tom Sturridge).

studio
Sovereign Films (II)
inne tytuły
Effie (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Więcej...
Do roli Euphemii "Effie" Gray były brane pod uwagę Saoirse Ronan i Carey Mulligan, ale ostatecznie otrzymała ją Dakota Fanning.
Orlando Bloom był brany pod uwagę do roli Johna Everetta Millaisa, ostatecznie otrzymał ją Tom Sturridge.
Zdjęcia do filmu realizowano w Wenecji (Włochy), Londynie, Isleworth i West Wycombe (Anglia, Wielka Brytania), a także w Szkocji (Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bogowie chrońcie przed takimi zajzajerami

  TangoAndWaltz ocenił(a) film na 10 

  w małżeństwie! Biedna dziewczyna... Nie dziwię się, że rzuciła tego ananasa.

 • Opis na Filmwebie to SPOILER :(

  Cyrylla ocenił(a) film na

  Gdzie niby to "społeczne oburzenie" i jego "ciążenie nad związkiem"? Film kończy się tam, gdzie historia opisywana na Filmwebie (i w innych miejscach sieci) powinna się dopiero zacząć! Opowieść jest ciekawa i cieszę się, że obejrzałam "Effie Gray" (zwłaszcza że teorie Ruskina musiałam ... więcej

 • zaczął się dobrze

  lomia

  a w momencie, kiedy się spodziewałam, że sprawa rozwodu się rozwinie, to film nagłe się skończył.

  4
  • Premiera

   wikikor2 ocenił(a) film na 10 

   Czy ktoś wie kiedy jest polska premiera i czy w ogóle będzie ? :)

  • Prerafaelici

   Sammy_Jo ocenił(a) film na

   Zainteresowanym tematem polecam świetny serial "Desperate romantics" , gdzie również pojawiają się Effie, Ruskin, Millais i wielu innych intrygujących prerafaelitów.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.