Liza Minnelli 

Liza May Minnelli

8,9
1 732 oceny gry aktorskiej
Liza Minnelli
Liza Minnelli, córka znanej aktorki musicalowej Judy Garland, po raz pierwszy przed kamerami wystąpiła w wieku 2 lat u boku swojej matki w obrazie "Dziewczyna z Chicago". Kiedy skończyła 19 lat, była już uznaną artystką teatralną i zarazem najmłodszą w historii laureatką nagrody Tony za przedstawienia "Flora" i "The Red Menace". W bardzo krótkim czasie, dzięki udanym występom w Stanach i Anglii, a także licznym programom telewizyjnym, Liza Minnelli osiągnęła międzynarodową popularność. Kiedy miała 23 lata, otrzymała pierwszą nominację do Oscara dla najlepszej aktorki za kreację, jaką stworzyła w filmie "Bezpłodna kukułka". Trzy lata później, po międzynarodowym sukcesie "Kabaretu", artystka osiągnęła status gwiazdy. 

Niestety jej życie prywatne nie szło w parze z zawodowym. Trzy małżeństwa, które zawarła, zakończyły się fiaskiem. W 1984 roku aktorka znalazła się na leczeniu w klinice z powodu przedawkowania narkotyków i alkoholu. Jednak mimo tych niefortunnych zdarzeń Liza Minnelli przez długie lata była jedną z najpopularniejszych aktorek amerykańskich i wygrywała wielokrotnie sondaże na najbardziej lubianą gwiazdę kina.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 marca 1946

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 163 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 6 innych nagród oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
czterokrotnie zamężna: 1. Peter Allen (03.03.1967 - 24.06.1974, rozwód); 2. Jack Haley Jr. (15.09.1974 - 1979, rozwód); 3. Mark Gero (04.12.1979 - 1992, rozwód); 4. David Gest (16.03.2002 - 20.04.2007, rozwód)
Jest jedynym dzieckiem Judy Garland i Vincente Minnellego.
Otrzymała imię z piosenki Iry Gershwina "Liza (All the Clouds'll Roll Away)".
Była brana pod uwagę do tytułowej roli w filmie "Evita", którą ostatecznie zagrała Madonna.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jedyna super rola w jej karierze, ale za to jaka! "Kabaret", to było coś - mistrzostwo.

Jak można dostać nominację do nagrody Złota Malina za zagranie samej siebie? Można źle zagrać samego siebie?

poza odziedziczeniem po matce gry aktorskiej,śpiewu i tańca,odziedziczyła też niestety skłonność do używek a mianowicie alkoholu i leków,które zabiły jej matkę judy garland,podobno też z lizą nie jest z nią najlepiej pod względem fizycznym,więc życzę zdrówka

Wesoła kobikta musi z niej być. W "Kabarecie" zagrała bardzo dobrze. Zaciekawił mnie natomiast fdakt, że jej matka była Judy Garland.

Mam taki problem z jej urodą, np. w filmie New York, New York wydaje mi się ładna na początku z tymi długimi włosami, np. jak jedzie taksówką. Natomiast kiedy pod koniec śpiewa tę cudowną piosenkę swojego byłego męża (majstersztyk jeżeli chodzi o piosenkę i wokal), to wygląda strasznie z tą tapetą, krótkimi włosami,...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones