serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Battlestar Galactica

2004 - 2009
44 min.
8,0 20 737
ocen
8,0 10 1 20737
Minęło 40 lat odkąd 12 ludzkich kolonii słyszało po raz ostatni o swoich "dzieciach" Cylonach, inteligentnych maszynach, które wyzwoliły się i wypowiedziały wojnę swoim... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Battlestar Galactica zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył 3 nagrody Emmy, 13 innych nagród oraz 37 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Minęło 40 lat odkąd 12 ludzkich kolonii słyszało po raz ostatni o swoich "dzieciach" Cylonach, inteligentnych maszynach, które wyzwoliły się i wypowiedziały wojnę swoim panom i stwórcom - ludziom, a następnie zniknęli. W nagłym niszczycielskim ataku Cyloni powrócili i zniszczyli ludzkie kolonie. Zwycięstwo ułatwiło im to, iż część z nichMinęło 40 lat odkąd 12 ludzkich kolonii słyszało po raz ostatni o swoich "dzieciach" Cylonach, inteligentnych maszynach, które wyzwoliły się i wypowiedziały wojnę swoim panom i stwórcom - ludziom, a następnie zniknęli. W nagłym niszczycielskim ataku Cyloni powrócili i zniszczyli ludzkie kolonie. Zwycięstwo ułatwiło im to, iż część z nich wygląda już jak ludzie. Atak zmusił Komandora Williama Adamę do przywrócenia do gotowości bojowej jego statek wojenny-muzeum, Battlestar Galactica i wraz z pilotami myśliwców stacjonujących na Battlestar rozpocząć walkę z najeźdźcą. Niestety walka z agresorem jest trudna i Komandor Adama zmuszony jest prowadzić niewielką flotę ocalałych ludzi w samotną wędrówkę w poszukiwaniu trzynastej kolonii - planety zwanej Ziemią.

studio
British Sky Broadcasting (BSkyB) / David Eick Productions / NBC Universal Television / więcej
tytuł oryg.
Battlestar Galactica
inne tytuły
Postać Toma Zareka jest grana przez Richarda Hatcha, który w oryginalnej serii z końca lat siedemdziesiątych grał kapitana Apollo.
Bodie Olmos, syn Edwarda Jamesa Olmosa (Komandor William Adama), gra w serialu Brendana 'Hotdoga' Constanzę i w 5. odcinku pierwszej serii ("You Can't Go Home Again") przez chwilę widać go w kadrze razem z ojcem.
Rola admirał Heleny Cain została najpierw zaproponowana aktorce Jane Seymour, ale aktorka odrzuciła propozycję. Dopiero później zaoferowano współpracę Michelle Forbes, która tę role przyjęła.
Jakie są seriale, każdy widzi. Bywają płytkie seriale komediowe z dogrywanym śmiechem, aby widz wiedział, co jest śmieszne. Bywają seriale akcji, które mają trzymać widza w napięciu, nie serwując mu przy tym żadnych głębszych treści. Są też wyjątki takie, jak "Battlestar Galactica". Większość widzów, słysząc hasło "Science Fiction", zmienia kanał,... więcej
Uwaga! Recenzja zawiera spojlery! Opierając się na wyśmienitych opiniach kinomaniaków, także zaufanych znajomych, potraktowałem "Battlestar Galactikę" jako pewniak, zapominając kompletnie o śmierci i podatkach. Zderzenie okazało się dość bolesne, szczególnie że brała w nim udział głowa uwielbiająca eskadry gwiezdnych myśliwców, pustkę kosmosu, no... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych