SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Xena: wojownicza księżniczka

Xena: Warrior Princess
1995 - 2001
45 min.
6,2 25 857
ocen
6,2 10 1 25857
1 480
chce zobaczyć
Xena, wojownicza księżniczka, powraca w rodzinne strony, aby naprawić krzywdy, które popełniła podczas swojego mrocznego życia. Pomaga jej młoda wieśniaczka, Gabrielle. Więcej Mniej
Xena: wojownicza księżniczka zobacz gdzie obejrzeć online

twórcy

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył nagrodę Emmy, 1 inną nagrodę i 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Xena (Lucy Lawless) to wojownicza księżniczka, która mści się na ludziach za swoje krzywdy. Jest błyskotliwa, piękna i niesamowicie groźna. Sieje strach i spustoszenie wraz ze swoją armią i każdy słysząc jej imię drży ze strachu. Tak się dzieje, dopóki nie spotyka Herkulesa. Pod jego wpływem zaczyna żałować za swoje czyny i postanawia odXena (Lucy Lawless) to wojownicza księżniczka, która mści się na ludziach za swoje krzywdy. Jest błyskotliwa, piękna i niesamowicie groźna. Sieje strach i spustoszenie wraz ze swoją armią i każdy słysząc jej imię drży ze strachu. Tak się dzieje, dopóki nie spotyka Herkulesa. Pod jego wpływem zaczyna żałować za swoje czyny i postanawia od tej pory pomagać innym. W tej walce pomaga jej Gabrielle (Renée O'Connor), która staje się jej najlepszą przyjaciółka i towarzyszką w walce. Razem z nią stawia czoła krzywdzie i złu panującym na ziemi. Walczy z różnymi szubrawcami, m.in.: z tak potężnym wojownikiem jak Juliusz Cezar. Za wszelką cenę chce odkupić winy za swoje postępki. 

na podstawie
R.J. Stewart (materiały do scenariusza, historia) /
studio
MCA Television / Renaissance Pictures / Studios USA Television / Więcej...
tytuł oryg.
Xena: Warrior Princess
inne tytuły
Xena Australia
Więcej...
Sunny Doench i Jennifer Sky kandydowały do roli Gabrielle.
Vanessa Angel i Melinda Clarke były brane pod uwagę do roli Xeny.
W odcinku "A Day in the Life" Gabrielle kąpie się nago. Kiedy kobieta odwraca się do Xeny, można zobaczyć, że ma na sobie strój kąpielowy.
"W czasach pradawnych bogów, wojowników i królów, kraj pogrążony w chaosie czekał na bohatera. Oto Xena - wojownicza księżniczka zahartowana w ogniu bitwy. Siła, namiętność, niebezpieczeństwo - jej odwaga zmieni świat". Tymi słowami rozpoczyna się każdy odcinek pamiętnego z lat 90. serialu "Xena: Wojownicza księżniczka". więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych