serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Xena: wojownicza księżniczka

Xena: Warrior Princess
1995 - 2001
45m
6,3 26 139
ocen
6,3 10 1 26139
Xena, wojownicza księżniczka, powraca w rodzinne strony, aby naprawić krzywdy, które popełniła podczas swojego mrocznego życia. Pomaga jej młoda wieśniaczka, Gabrielle. Zobacz pełny opis
Xena: wojownicza księżniczka zobacz gdzie obejrzeć online

twórcy

gatunek

produkcja

Emmy
Serial zdobył nagrodę Emmy, inną nagrodę oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Xena (Lucy Lawless) to wojownicza księżniczka, która mści się na ludziach za swoje krzywdy. Jest błyskotliwa, piękna i niesamowicie groźna. Sieje strach i spustoszenie wraz ze swoją armią i każdy słysząc jej imię drży ze strachu. Tak się dzieje, dopóki nie spotyka Herkulesa. Pod jego wpływem zaczyna żałować za swoje czyny i postanawia odXena (Lucy Lawless) to wojownicza księżniczka, która mści się na ludziach za swoje krzywdy. Jest błyskotliwa, piękna i niesamowicie groźna. Sieje strach i spustoszenie wraz ze swoją armią i każdy słysząc jej imię drży ze strachu. Tak się dzieje, dopóki nie spotyka Herkulesa. Pod jego wpływem zaczyna żałować za swoje czyny i postanawia od tej pory pomagać innym. W tej walce pomaga jej Gabrielle (Renée O'Connor), która staje się jej najlepszą przyjaciółka i towarzyszką w walce. Razem z nią stawia czoła krzywdzie i złu panującym na ziemi. Walczy z różnymi szubrawcami, m.in.: z tak potężnym wojownikiem jak Juliusz Cezar. Za wszelką cenę chce odkupić winy za swoje postępki. 

na podstawie
R.J. Stewart (materiały do scenariusza, historia) / Rob Tapert (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
studio
MCA Television / Renaissance Pictures / Studios USA Television / więcej
tytuł oryg.
Xena: Warrior Princess
inne tytuły
Xena Australia
więcej
Sunny Doench i Jennifer Sky kandydowały do roli Gabrielle.
Vanessa Angel i Melinda Clarke były brane pod uwagę do roli Xeny.
W odcinku "A Day in the Life" Gabrielle kąpie się nago. Kiedy kobieta odwraca się do Xeny, można zobaczyć, że ma na sobie strój kąpielowy.
"W czasach pradawnych bogów, wojowników i królów, kraj pogrążony w chaosie czekał na bohatera. Oto Xena - wojownicza księżniczka zahartowana w ogniu bitwy. Siła, namiętność, niebezpieczeństwo - jej odwaga zmieni świat". Tymi słowami rozpoczyna się każdy odcinek pamiętnego z lat 90. serialu "Xena: Wojownicza księżniczka". więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wspaniała fabuła, udźwiękowienie i efekty specjalne, a do tego barwne postacie. Piękna Xena i Gabrielle, zagrane przez niebywale piękne i utalentowane aktorki. Nic dodać, nic ująć 10/10!

Kocham !!!

ocenił(a) serial na 10

Mój ulubiony serial, Xena na zawsze w mym sercu <3

Ciekawe historie, fajne kostiumy, zero nudy, no i świetna obsada - choćby genialne Lucy czy Hudson! 10/10!

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

10/10

ocenił(a) serial na 10

Jeden z moich ulubionych seriali :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones