MadonnaI

Madonna Louise Ciccone

6,9
2 677 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Madonna

Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego jeden z jej kawałków ma tytuł "Love don't live here anymore", ale przecież jest to błąd i powinno być "Love doesn't live here anymore"

Tak samo jest w piosnce Jennifer Lopez "Love don't cost coś tam coś tam"

I dlaczego kude belencja?

Piotrek4

albo w piosence zwraca sie do miłości, albo po prostu autorowi tekstu lepiej brzmiało don't niż doesn't, yo

Piotrek4

Tak jak powiedział poprzednik, podmiot "love" w piosence można potraktować jako "ty" czyli, Mad zwraca się do konkretnej osoby, w tym przypadku może kochanka etc, stąd zamiast doesn't, które nie oszukujmy się, ale fonetycznie niezbyt współgra z całą frazą, mamy don't.

Piotrek4

Skoro nie ma przecinka w tytule to "love" w sensie "kochanie" odpada. Moim zdaniem jest to taki slangowy zwrot który choć niegramatyczny pewnie jest używany na ulicy...

Piotrek4

Nie tyle slang czy zwracanie się do podmiotu itp - chodzi po prostu o to żeby się rytm zgadzał i ilość sylab nie była zbyt długa na wers.
Jest wiele takich przykładów: np. piosenka "Reckless" zespołu Australian Crawl gdzie facet spiewa w refrenie "she don't like..." jakby było "doesn't" cała harmonia rytmu muzyki i słów by się chwiała :)

Piotrek4

Ani Beatelsi ("She's got a ticket to ride but she don't care"), ani Pink Floyd ("We don't need no education") nie przejmowali się gramatyką, a co dopiero jakaś tam Madonna czy Lopez ;)

Piotrek4

Dobra, dobra, dzięki za odpowiedzi. Już wszystko wiem :)

Piotrek4

Bo obydwie formy są dopuszczalne ;-)

użytkownik usunięty
evula_2

Gramatycznie chyba nie są. Co do powyższych komentarzy, to świetnym przykładem jest tytuł "Can't buy me love", co się tłumaczy "Nie możesz mnie kupić, kochanie". Za to muszę jednak wsadzić kij w szprychy. Otóż jest też piosenka Erica Claptona i Cale'a "Cocaine". W jednej ze zwrotek są słowa "She don't lie, she don't lie, she don't lie". Bardzo długo zastawiałem się, dlaczego oni tak śpiewają. Nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia. Sądzę, że to nie błąd, ale jakaś ćpuńska gwara z Oklahomy.

Piotrek4

Akurat to nie jej piosenka, a cover :P

Lowca_Snow

high five;D to samo chciałam napisać;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones