Maika Monroe 

Dillon Monroe Buckley

6,9
5 859 ocen gry aktorskiej
Maika Monroe
Maika Monroe urodziła się 29 maja 1993 roku jako Dillon Monroe Buckley w Santa Barbara, mieście w zachodniej części USA, w stanie Kalifornia. Jej matka jest tłumaczką języka migowego, natomiast ojciec pracownikiem budowlanym. W wieku 13 lat rozpoczęła przygodę z kitesurfingiem. Następnie mając 17 lat, przeniosła się do Cabarete - miejscowości w Dominikanie, aby kontynuować karierę sportową. Jej największym osiągnięciem jest zajęcie drugiego miejsca w zawodach "Red Bull Big Air Style".

Debiutem fabularnym Monroe był gościnny udział w serialu "Jedenasta godzina" w 2009 roku. Kolejne lata przyniosły mniejsze role m.in. w produkcjach "Bling Ring" Sofii Coppoli czy "Długi, wrześniowy weekend" Jasona Reitmana. W 2013 roku dołączyła do obsady thrillera zatytułowanego "Gość" wcielając się w postać Anny Peterson oraz otrzymała angaż do głównej roli w filmie grozy "Coś za mną chodzi". Za rolę Jay Height w filmie Davida Roberta Mitchella zebrała bardzo dobre recenzje.

W 2016 roku wystąpiła u boku Nicka Robinsona, Chloë Grace Moretz i Lieva Schreibera w thrillerze science-fiction "Piąta fala" oraz zagrała Patricię Whitmore w "Dniu Niepodległości: Odrodzenie". W 2022 roku można było zobaczyć ją filmach "Watcher" i "Significant Other".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 maja 1993

miejsce urodzenia: Santa Barbara, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

Brała udział w przesłuchaniach do roli Ality w filmie "Alita: Battle Angel", jednak angaż otrzymała Rosa Salazar.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych