Nick Robinson X

Nicholas John Robinson

7,6
9 366 ocen gry aktorskiej
Nick Robinson X
Nicholas John Robinson przyszedł na świat 22 marca 1995 roku w Seattle. Wychowywał się w rodzinie Denise Podnar i Miechela Robsinsona. Ma szóstkę rodzeństwa (w tym dwójkę przyrodniego). W młodym wieku brał udział w programie teatralnym - Broadway Bound, za pośrednictwem którego występował w licznych przedstawieniach. Kiedy skończył jedenaście lat, wystąpił w profesjonalnej produkcji teatralnej – "Opowieść Wigilijna", a później grał na deskach teatrów: Intiman Playhouse, the 5th Avenue Theatre i Village Theatre. Wkrótce podpisał kontrakt z agencją Savage Agency i przeniósł się do Los Angeles.

W 2010 roku został zaangażowany do serialu komediowego – "Melissa i Joey", gdzie wcielił się w postać Rydera Scanlona. W międzyczasie uczył się w Campbell Hall School. Podczas pracy na planie wykonał kilka utworów muzycznych, takich jak: "I Will Survive", "Song for Stella" czy "Rise Above”. W przerwach od grania w serialu, wystąpił w produkcji stacji Disney Channel -  "Nie-przyjaciele". Na okres trwania zdjęć do produkcji, przeprowadził się do Toronto, w Kanadzie. Następnie otrzymał główną rolę w dramacie "Królowie lata", gdzie współpracował z Jordanem Vogt-Robertsem, a potem zagrał w reklamie firmy Cox TV/Internet.
W 2013 roku ukończył liceum, a następnie został przyjęty na Uniwersytet Nowojorski, jednak ze względu na zobowiązania względem serialu "Melissa i Joey", zrezygnował z nauki. 

W 2014 roku był brany pod uwagę do roli Gusa w filmie "Gwiazd naszych wina", ale ostatecznie angaż otrzymał Ansel Elgort. Niedługo potem dołączył do obsady "Jurassic World", a później zagrał w ekranizacji bestsellerowej powieści autorstwa Ricka Yancey’a - "Piąta fala". Ze względu na prace na planach produkcji, jego rola w finałowym sezonie "Melissy i Joe’go" znacznie się ograniczyła. W 2017 roku został uhonorowany nominacją do nagrody Teen Choice, w kategorii ulubiony aktor dramatu, za film "Ponad wszystko".

Następnie ubiegał się o główną rolę w produkcji "Ready Player One" w reżyserii Stevena Spielberga, jednak nie otrzymał angażu do tego projektu. W 2018 roku został wyróżniony przez magazyn Forbers, na liście "30 Under 30”. Później brał udział w przesłuchaniu do tytułowej roli w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", jednak postać tę odegrał Alden Ehrenreich. Wkrótce potem rozpoczął pracę na planie ekranizacji bestsellerowej powieści Becky Albertalli – "Twój Simon". Za ten występ otrzymał pozytywne opinie od krytyków oraz nominacje do nagród: People's Choice, Teen Choice i Satelity. Krótko po premierze produkcji, aktor został producentem spin-offu – "Love, Victor". Ponadto dołączył do adaptacji książki Francescy Lia Block -  "Weetzie Bat".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 marca 1995

miejsce urodzenia: Seattle, Waszyngton, USA

wzrost: 188 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, inną nagrodę oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Nick ma sześcioro rodzeństwa.
Był brany pod uwagę do roli Gusa w filmie "Gwiazd naszych wina", ale ostatecznie angaż otrzymał Ansel Elgort.
Ubiegał się o tytułową rolę w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Ostatecznie angaż otrzymał Alden Ehrenreich.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych