Manny Perez II

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":156,"rate":6.358974358974359,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":21,"rate":6.428571428571429,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,4
156 ocen gry aktorskiej
Manny Perez II
Manny jest jednym z 11 rodzeństwa, urodził się w małym miasteczku Baitoa na Dominikianie. On i jego rodzina przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych i osiadła w Providence na Rhode Island, kiedy Manny miał 10 lat. Od momentu skończenia szkoły średniej Perez wiedział, że scena jest jego naturalnym domem. Przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie studiował w Marymount Manhattan College, szkołę tę ukończył w 1992 roku.
Jako aktor Perez miał solidne przygotowanie, bo zaprawił się w bojach, gdyż występował w telewizji i filmie, a poza tym był na liście w Trinity Repertory Co. w Providence. Manny uczył się także w prestiżowej Ensemble Studio Theatre, jest także członkiem LAByrinth Theatre Company w New York City.
Największa zmiana w życiu Pereza zaszła, kiedy aktor wystąpił w serialu stacji A&E Network "100 Centre Street". Rola w wyżej wymienionej produkcji otworzyła mu drzwi do "Washington Heights". Jest to niezależna produkcją, którą Manny stworzył wraz ze swoim sąsiadem, produkcja w której wystąpił, a także wyprodukował i napisał do niej scenariusz. W 2002 roku dostał nagrodę w kategorii Najlepszy Aktor na The Milan International Film Festival we Włoszech za rolę w "WASHINGTON HEIGHTS".
Role w telewizji, niezależnych filmach i powrót na scenę zagwarantowały Perezowi sukces. Manny pracował z takimi reżyserami jak: Sidney Lumet, Arthur Penn, Spike Lee, Mike Newell, Ed Zwick, Takeshi Kitano, Bob Giraldi czy Darnell Martin.
W maju 2003 roku w Santo Domingo Invita w programie All-Star-Night w Radiu City Music Hall podano, że Perez jest jednym z najwybitniejszych dominikańskich aktorów w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu 2002 roku Manny, razem z Miss Universe 2001, Denise Quinones, był gospodarzem ASCAP Awards. Perez często pokazywał się w czasopisamch, gazetach i programach telewizyjnych.
Obecnie (2006) Manny Perez mieszka w Washington Heights w New York City.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 maja 1969

miejsce urodzenia: Baitoa, Dominikana

Uczęszczał do Marymount Manhattan College.
  • Boski aktor... W roli Santiago w "Brygadzie ratunkowej" był świetny :) Taki słodki misio... Bomba :*

    1