Marcia Cross I

Marcia Anne Cross

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1712,"rate":8.83411214953271,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":49,"rate":7.346938775510204,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,8
1 712 ocen gry aktorskiej
Marcia Cross I
Marcia urodziła się i wychowała w Marlborough, Massachusetts. Pierwszy raz na scenie wystąpiła w szkolnym przedstawieniu w 6 klasie szkoły podstawowej. W wieku 18 lat została przyjęta do Juilliard School, gdzie uczyła się aktorstwa.
Występowała na początku na scenach teatralnych, później po przyjeździe do Los Angeles zaczęła występować w serialach telewizyjnych. Rolą dzięki której została zauważona i zapamiętana, okazała się rola psychodelicznej lekarki, Kimberly Shaw, w serialu "Melrose Place". Na początku pojawiała się w serialu jedynie gościnnie. Jednak producenci przekonani do odgrywanej przez nią roli, postanowili nie rezygnować z postaci Kimberly i w latach 1992-97 aktorka zaczęła pojawiać się w tym serialu regularnie.
 
Cross występowała gościnnie w takich serialach jak "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", "Spin City", "Dotyk anioła" i "Ally McBeal". Wystąpiła również w kilku filmach długometrażowych: "Living in Fear", "Always Say Goodbye", "Dancing in September" i "Bad influence". Natomiast rola Bree w serialu "Gotowe na wszystko", przyniosła jej nominacje do nagród Emmy i Złotego Globu jako najlepsza aktorka w serialu komediowym.

Mimo wielu wystąpień telewizyjnych i teatralnych, Marcia Cross znalazła czas również na naukę. W 1997 roku ukończyła Antioch University w Los Angeles, otrzymując tytuł magistra psychologii. W 2006 roku wyszła za mąż za Toma Mahoneya, z którym ma dwoje bliźniaczek Eden i Savannahę. Aktorka mieszka aktualnie w Los Angeles (Kalifornia).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 marca 1962

miejsce urodzenia: Marlborough, Massachusetts, USA

wzrost: 174 cm

Satelita
Zdobyła Satelita, 2 inne nagrody i 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Tom Mahoney (od 24.06.2006), bliźniaczki: Eden i Savannah (ur. 20.02.2007)
Ma dwie siostry: Susan i Ellen.
W 2005 roku wraz z Nicollette Sheridan wzięła udział w reklamie 7Up Plus.
Zrobiła magisterium z psychologii na Antioch University w Los Angeles.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych