Marcia Anne Cross

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/47958/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1473,"rate":9.089613034623218,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/47958/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":42,"rate":7.4523809523809526,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
9,1
1 473 oceny gry aktorskiej
Marcia Cross I
Marcia urodziła się i wychowała w Marlborough, Massachusetts. Pierwszy raz na scenie wystąpiła w szkolnym przedstawieniu w 6 klasie szkoły podstawowej. W wieku 18 lat została przyjęta do Juilliard School, gdzie uczyła się aktorstwa.
Występowała na początku na scenach teatralnych, później po przyjeździe do Los Angeles zaczęła występować w serialach telewizyjnych. Rolą dzięki której została zauważona i zapamiętana, okazała się rola psychodelicznej lekarki, Kimberly Shaw, w serialu "Melrose Place". Na początku pojawiała się w serialu jedynie gościnnie. Jednak producenci przekonani do odgrywanej przez nią roli, postanowili nie rezygnować z postaci Kimberly i w latach 1992-97 aktorka zaczęła pojawiać się w tym serialu regularnie.
 
Cross występowała gościnnie w takich serialach jak "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", "Spin City", "Dotyk anioła" i "Ally McBeal". Wystąpiła również w kilku filmach długometrażowych: "Living in Fear", "Always Say Goodbye", "Dancing in September" i "Bad influence". Natomiast rola Bree w serialu "Gotowe na wszystko", przyniosła jej nominacje do nagród Emmy i Złotego Globu jako najlepsza aktorka w serialu komediowym.

Mimo wielu wystąpień telewizyjnych i teatralnych, Marcia Cross znalazła czas również na naukę. W 1997 roku ukończyła Antioch University w Los Angeles, otrzymując tytuł magistra psychologii. W 2006 roku wyszła za mąż za Toma Mahoneya, z którym ma dwoje bliźniaczek Eden i Savannahę. Aktorka mieszka aktualnie w Los Angeles (Kalifornia).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 marca 1962

miejsce urodzenia: Marlborough, Massachusetts, USA

wzrost: 174 cm

Satelita
Zdobyła Satelita, 3 inne nagrody i 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Satelita Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu za serial Gotowe na wszystko w roku 2006 Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu komediowym za serial Gotowe na wszystko w roku 2006 wraz z: Alfre Woodard, Brenda Strong, James Denton, Brent Kinsman, Shane Kinsman, Andrea Bowen, Teri Hatcher, Mehcad Brooks, Mark Moses, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Roger Bart, Felicity Huffman, Steven Culp, Doug Savant, Ricardo Chavira Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu komediowym za serial Gotowe na wszystko w roku 2005 wraz z: Brenda Strong, James Denton, Andrea Bowen, Teri Hatcher, Mark Moses, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Cody Kasch, Felicity Huffman, Steven Culp, Ricardo Chavira, Jesse Metcalfe
mąż Tom Mahoney (od 24.06.2006), bliźniaczki: Eden i Savannah (ur. 20.02.2007)
Ma dwie siostry: Susan i Ellen.
W 2005 roku wraz z Nicollette Sheridan wzięła udział w reklamie 7Up Plus.
Zrobiła magisterium z psychologii na Antioch University w Los Angeles.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych