Marcin Hycnar 

7,9
3 115 ocen gry aktorskiej
Marcin Hycnar
Marcin Hycnar urodził się w 1983 roku. W 2006 roku ukończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Po pierwszym roku studiów związał się z offową grupą teatralną La M.ort. Gra na deskach teatru Narodowego, Polskiego i Buffo. Grał w takich przedstawieniach jak "Trzy siostry" w reżyserii Agnieszki Glińskiej i "Odysei" wg. Jarosława Kiliana. Debiutował jako Jacek Gołąb - dorastający chłopak w "2 maja" w Teatrze Narodowym. Jednak pierwszy raz pojawił się na scenie w wieku 12 lat, kiedy grał Małego Księcia.
Dosyć dawno zdecydował, że będzie aktorem i systematycznie w tę stronę kierował swoje życie. Grał, reżyserował, pisał scenariusze (tworzył nawet wtedy, kiedy był na pierwszym roku studiów). Uczył się tańca towarzyskiego, stepowania. Przyznaje, że sprawność ruchowa przydała mu się w akademii na egzaminach z piosenki. Jest osobą poukładaną i spokojną, wiedzącą, czego chce od życia. Jego role są wyraziste i dopracowane. W 2006 roku otrzymał aż trzy nagrody: nagrodę Grand Prix XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za "wybitną osobowość sceniczną", wyróżnienie za "najbardziej organiczną grę aktorską" na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych oraz Nagrodę Publiczności za "najbardziej elektryzującą rolę męską" na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych. W telewizji mogliśmy go oglądać w takich serialach jak "Daleko od noszy" , "Na dobre i na złe" "Boża podszewka II" oraz w "Prawie Agaty".
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 stycznia 1983

miejsce urodzenia: Tarnów, Polska

wzrost: 166 cm

żona Kamila Boruta (13.08.2011 - 26.07.2017, rozwód)
W 2006 roku ukończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
W 2017 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Ma brata Jędrzeja.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

facet ma czysty, dźwięczny, ciepły głos i potrafi bardzo swobodnie nim operować w zależności od sytuacji i emocji postaci dubbingowanej. b. dobra dykcja. Ma ewidentnie talent do tej roboty czego dowodem jest liczba produkcji w jakich dubbingował.

Hycnar jest dyrektorem Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Ja uwarzam że zagrał głosem bardzo dobrze PO

Genialnie zagrał Artura we wczorajszym teatrze telewizji! :)

Po ostatnim odcinku "Czasu Honoru" szykuje się dla niego jakiś większy "epizod" :)
Można byłoby wzbogacić jego filmografię o ten tytuł :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones