Marta Honzatko 

7,1
503 oceny gry aktorskiej
Marta Honzatko
Aktorka filmowa i teatralna. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej  im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Współpracuje z poetą Michałem Zabłockim. Ich najnowszym projektem  muzycznym jest Honzatko Rozmontowana  z zespołem Honzator (muz. i aranz. Aleksander Brzezinski). Muzykę można określić jako aktorski rock alternatywny. Ostatnia rola to główna rola w filmie Antoniego Krauzego "Czarny Czwartek", za którą otrzymała nagrodę na Festiwalu Filmowym "Listopad". Na scenach teatralnych można ją było zobaczyć w spektaklach: min. "Wieczór Trzech Króli" w reż. Jerzego Stuhra, "Wizja Mozarta" w reż. Romana Gancarczyka,  "Pan Kazimierz" w reż. Łukasza Czuja. Zagrała w filmach: "Katatonia" (reż. Jacek Nagłowski), "Telewizja Miłość" (reż. Jarosław Banaszek). Już podczas studiów nawiązała współpracę z kompozytorką Ewą Kornecką, która zaprosiła ją do występowania na scenie Loch Camelot, na której notabene śpiewa do dziś.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 czerwca 1981

miejsce urodzenia: Zielona Góra, Polska

W 2006 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Polska).
Jest członkiem krakowskiego kabaretu Loch Camelot.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Za rolę w Czarnym Czwartku stawiam ocenę 10/10!

Pierwsze wrażenie było takie, że to gra amatorka. Wcieliła sie w rolę idealnie.

Moim zdaniem była bardzo prawdziwa i wzruszająca w "Czarnym Czwartku". Świetna rola!!!

Moim zdaniem świetna aktorka - rewelacyjna rola w "Czarnym Czwartku". Ludzie zarzucają jej, ze się uśmiechała kiedy dowiedziała się o śmierci męża, ale przecież to był celowy zabieg aktorski, ukazania szoku i niedowierzania.

Marta Honzatko gra gościnnie w spektaktlu "Ostra jazda" w Teatrze im.Adama Mickiewicza w Częstochowie (jako Jill).
Rewelacyjna rola. 10/10. Uśmiałam się do łez. Osoba stworzona do takich ról. Ma się wrażenie, że urodziła się na scenie. Prawdziwy wulkan energii.Skupia na sobie uwagę, wręcz kradnie spojrzenia,...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones