Marta Honzatko 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":363,"rate":7.016528925619835,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":14,"rate":5.928571428571429,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
363 oceny gry aktorskiej
Marta Honzatko
Aktorka filmowa i teatralna. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej  im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Współpracuje z poetą Michałem Zabłockim. Ich najnowszym projektem  muzycznym jest Honzatko Rozmontowana  z zespołem Honzator (muz. i aranz. Aleksander Brzezinski). Muzykę można określić jako aktorski rock alternatywny. Ostatnia rola to główna rola w filmie Antoniego Krauzego "Czarny Czwartek", za którą otrzymała nagrodę na Festiwalu Filmowym "Listopad". Na scenach teatralnych można ją było zobaczyć w spektaklach: min. "Wieczór Trzech Króli" w reż. Jerzego Stuhra, "Wizja Mozarta" w reż. Romana Gancarczyka,  "Pan Kazimierz" w reż. Łukasza Czuja. Zagrała w filmach: "Katatonia" (reż. Jacek Nagłowski), "Telewizja Miłość" (reż. Jarosław Banaszek). Już podczas studiów nawiązała współpracę z kompozytorką Ewą Kornecką, która zaprosiła ją do występowania na scenie Loch Camelot, na której notabene śpiewa do dziś.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 czerwca 1981

miejsce urodzenia: Zielona Góra, Polska

W 2006 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Polska).
Jest członkiem krakowskiego kabaretu Loch Camelot.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych