Mathilde Seigner 

7,1
246 ocen gry aktorskiej
Mathilde Seigner
Kolejna przedstawicielka rodu "filmowej rodziny" Seigner. Wnuczka Louisa Seignera, siostrzenica Françoise, siostra Emmanuelle, prywatnie także szwagierka Romana Polańskiego. Zdobywszy odpowiednie ku temu wykształcenie, na dużym ekranie pojawia się po raz pierwszy w 1994 roku - u boku siostry Emmanuelle w filmie "Le Sourire" w reżyserii Claude'a Millera. Pierwszą, większą rolę zagrała w obrazie "Rosine" autorstwa Christine Carrière. Dzieło trochę szorstkie i ciężkie, gdzie wcieliła się w postać matki nastolatka, przynosi jej nagrodę Michel-Simon w 1995 roku. Dwa lata później otrzymuje nominację do Cezara w kategorii najlepiej zapowiadająca się aktorka za rolę w filmie "Nettoyage à sec". W 1999 roku Mathilde bierze udział w projekcie, który okazał się wielką niespodzianką i odniósł spory sukces. Chodzi o film Tonie Marshall "Salon piękności Venus", gdzie jej koleżankami-kosmetyczkami są Audrey Tautou i Nathalie Baye. Doceniona za swoją spontaniczność i charakter, aktorka szybko zdobywa uznanie widzów. Jej następne wcielenie jest trochę bardziej nostalgiczne. W filmie "Une Hirondelle a fait le printemps" gra mieszkankę miasta, która odkrywa uroki życia na wsi. Dzięki roli córki Catherine Deneuve w obrazie "Moja piękna teściowa", a następnie w "Ślubach" - staje się jedną z głównych gwiazd komedii francuskich. Jednak, nie daje się zaszufladkować. Występuje zarówno w produkcjach telewizyjnych, jak i w kinie autorskim. Mathilde Seigner jest jedną czwartą kwartetu aktorskiego w "Harry, twój prawdziwy przyjaciel" z 2000 roku. Natomiast Claude Miller powierza jej dwie role: Odette w obrazie "Pokój wróżek " oraz Carole w "Betty Fisher i inne historie". Zalicza też kilka ról wymagających całkowitej przemiany, jak ta gwiazdy prognozy pogody w "Le bleu des villes", gliny w filmie "Tristan" czy też bliźniaczek w trylogii Claude'a Lelouch "Odwaga miłości". W kolejnych latach aktorka występuje m.in. w "To przez mamę", "Wojnie guzików" oraz "W maju niech się dzieje, co chce".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 stycznia 1968

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 168 cm

Jest siostrą aktorek Emmanuelle Seigner i Marie-Amélie Seigner, a także wnuczką Louisa Seignera.
Urodziła syna, Louis, 10 sierpnia 2007 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kobieta o cudownej urodzie,w niczym nie ustępuje siostrze,a i aktorsko trzyma poziom.To się Romkowi trafiła rodzinka - jak ślepej kurze ziarno.

W czasie ciężkich dni związanych z aferą pedofilską jej szwagra, stała murem przy siostrze,
co nie wszystkim musiało się podobać. Poza tym dobra aktorka i apetyczno-energiczna
kobieta. Ładna. Zdecydowanie.

Właśnie obejrzałam z nią film "No to pięknie" gdzie brawurowo odegrała kobietę adwokat, wściekłą jak osa. To pierwsza rola w jakiej zobaczyłam tę aktorkę, bardzo mi się spodobała. Ciekawe jak sobie radzi w innych filmach.

że dostaje jakiś tam rolę jednak szału nie ma niestety

Charyzmatyczna! co nie było łatwe, zważywszy, że w zasadzie gra matkę-polkę:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones