Matt LeBlanc I

Matthew Steven LeBlanc

9,2
9 630 ocen gry aktorskiej
Matt LeBlanc I
Członkowie rodziny Matt'a LeBlanc'a pochodzą z różnych krajów, toteż w jego żyłach płynie francuska, włoska, holenderska, irlandzka i angielska krew.
W dzieciństwie miał ogromne zamiłowanie do motocykli. W wieku ośmiu lat otrzymał swój pierwszy motor. Brał udział w amatorskich wyścigach motocyklowych, wiążąc z tym swoją dalszą karierę, jednak po poważnym wypadku na torze, jego matka zabroniła mu uprawiania tak niebezpiecznego sportu. Wtedy zajął się ciesielstwem.
Stolarka nie była jego powołaniem, toteż po ukończeniu szkoły średniej przeprowadził się do Nowego Jorku.
Pracował tam jako kelner w restauracji, gdzie wreszcie zaważyli go agenci reklamowi. Stwierdzono, że idealnie nadaje się do reklamy dżinsów Lewi's 501.
I tak rozpoczęło się stawianie kolejnych kroków na drodze do kariery filmowej. Później zagrał jeszcze w reklamach Coca-Coli, Doritos i ketchupu Heintz, która dostała prestiżową nagrodę Złotego Lwa na festiwalu w Cannes w 1987 roku.
W 1988r. Matt otrzymał jedną z głównych ról w serialu "TV 101" i przeniósł się do Los Angeles. Następnie dostał rolę w filmie "Lookin' Italian", gdzie zagrał u boku Alanis Morissette.
Później dostawał już coraz więcej propozycji ról, dzięki czemu stawał się coraz bardziej popularnym aktorem. Obecnie najbardziej znany jest jako Joey Tribbiani z serialu "Friends"("Przyjaciele").
Prywatnie Matthew interesuje się fotografią. Najbardziej lubi fotografować pejzaże, dzięki czemu dużo podróżował. Był min. w Niemczech, Holandii, Szwajcarii.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 lipca 1967

miejsce urodzenia: Newton, Massachusetts, USA

wzrost: 179 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 4 inne nagrody oraz 29 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Missy McKnight (03.05.2003 - 06.10.2006, rozwód), córka Marina Pearl (ur. 08.02.2004)
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1990 r. - "Miracle" - Jon Bon Jovi;
- 1991 r. - "Walk Away" - Alanis Morissette; "Into The Great Wide Open" - Tom Petty And The Heartbreakers;
- 1994 r. - "Night Moves" - Bob Seger;
- 1995 r. - "I'll Be There For You" - The Rembrandts;
- 2002 r. - "Miracle" - Jon Bon Jovi.
Matt LeBlanc poprosił pozostałe gwiazdy serialu "Przyjaciele", aby nie przyjmowały ról w pierwszej serii jego nowego sitcomu "Joey", ponieważ chciałby udowodnić, że potrafi poradzić sobie bez ich pomocy. Zrobił wyjątek jedynie dla Davida Schwimmera pozwalając mu wyreżyserować jeden odcinek.
Był brany pod uwagę do roli Batmana w filmie "Batman i Robin". Ostatecznie rolę otrzymał George Clooney.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych