Courteney Cox 

Courteney Bass Cox

8,3
15 453 oceny gry aktorskiej
Courteney Cox
Courteney Cox jest najbardziej znana na świecie jako Monika Geller, jedna z bohaterek serialu komediowego "Przyjaciele". Do spróbowania sił w zawodzie aktorki zachęcił ją Ian Copeland, agent muzyczny, z którym Courteney spotykała się przez jakiś czas. Za jego namową zgodziła się na udział w castingu modelek, który zaowocował pracą w prestiżowej agencji Eileen Ford. Stamtąd trafiła to telewizji, gdzie grywała w reklamówkach. Ciekawostką jest, że Courteney była pierwszą kobietą, która na ekranie telewizji podczas zachwalania produktów firmy Tampax użyła słowa "okres". Przełomem w jej karierze był udział w teledysku Bruce'a Springsteena "Dancing in the dark" wyreżyserowanym przez samego Briana De Palmę. Jej oryginalna uroda a także fakt, iż utwór stał się przebojem, przyczyniły się do tego, że Courteney została dostrzeżona przez producentów filmowych. Jej pierwsze role w filmach "Down Twisted" i "Władcy Wszechświata" okazały się jednak niewypałami. Prawdziwą popularność przyniosła jej rola we wspomnianym serialu "Przyjaciele". Stał się on wielkim przebojem nie tylko w Stanach, ale i w Europie, a z odtwórców głównych ról uczynił gwiazdy. Dziś Courteney Cox znana jest na całym świecie z ról w takich przebojach jak: "Ace Ventura: Psi detektyw", czy "Krzyk".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 czerwca 1964

miejsce urodzenia: Birmingham, Alabama, USA

wzrost: 165 cm

Teen Choice
Zdobyła Teen Choice, 2 inne nagrody oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż David Arquette (12.06.1999 - 28.05.2013, rozwód), córka Coco Riley (ur. 13.06.2004)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1984 r. - "Dancing in the Dark" - Bruce Springsteen;
- 1994 r. - "I`ll be there for you" - The Rembrandts;
- 1995 r. - "Good Intentions" - Toad the Wet Sprocket;
- 1996 r. - "A Long December" - Counting Crows;
- 2021 r. - "Courteney Cox" - Connor Price.
W 1995 roku Courtney wraz z Jonem Lovitzem poprowadziła w Warner Bros. Studios (Burbank, Kalifornia, USA) galę MTV Movie Awards.
Początkowo była przymierzana do roli Rachel w serialu "Przyjaciele". Ostatecznie angaż dostała Jennifer Aniston, a Courteney zagrała Monikę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych