Max Irons 

Maximilian Paul Diarmuid Irons

7,5
5 147 ocen gry aktorskiej
Max Irons
Syn Jeremy'ego Ironsa i Sinéad Cusack, Maximilian Paul Diarmuid Irons urodził się 17 października 1985 roku w Londynie. Dorastał wraz z dwojgiem braci - Samuelem i przyrodnim Richardem Boydem Barrettem. Jest pochodzenia irlandzkiego i angielskiego. Od czwartego do trzynastego roku życia uczył się w Dragon School w Oksfordzie. Edukację utrudniała mu dysleksja, przez którą miał problemy z pisownią. Następnie uczęszczał do Bryanston School w Dorset, gdzie należał do drużyny wioślarskiej. W międzyczasie pracował jako barman w londyńskiej restauracji.

Karierę aktorską rozpoczął w 2004 roku, kiedy partnerował swojemu ojcu w filmie "Julia". Wkrótce potem rozpoczął studia Guildhall School of Music and Drama. W trakcie nauki wystąpił w licznych sztukach teatralnych, takich jak: Oedipus", "The Revenger's Tragedy", "The Cherry Orchard", "London Cuckolds", "Twelfth Night", "Plenty", "Semi-Monde", "Under The Blue Sky" i "New Girls In Town". Po ukończeniu szkoły udał się na przesłuchanie do filmu Olivera Parkera zatytułowanego "Dorian Grey", gdzie otrzymał angaż. Wkrótce potem wcielił się w jedną z głównych ról w miniserialu "The Runaway".

Niedługo później zagrał w sztuce teatralnej autorstwa Friedricha Schillera, "Wallenstein" na festiwalu Chichester Festival Theatre. Za ten występ został uhonorowany nominacją do nagrody imienia Iana Charlesona. W 2011 roku zagrał u boku Amandy Seyfried w filmie "Dziewczyna w czerwonej pelerynie". Zanim otrzymał angaż, brał udział w pięciu przesłuchaniach do roli Henry'ego. Wziął udział w licznych sesjach zdjęciowych dla magazynów i katalogów jak: Burberry czy ASOS. Został twarzą kolekcji jesienno-zimowej Macy's I.N.C, a następnie współpracował z magazynem MANGO.

W 2013 roku zagrał rolę Jareda w ekranizacji bestsellerowej powieści Stephanie Meyer zatytułowanej "Intruz". Na potrzebę filmu przeszedł liczne treningi sprawnościowe oraz spędzał wiele godzin na siłowni. Następnie partnerował Samowi Claflinowi i Natalie Dormer w filmie "Klub dla wybrańców", a następnie zagrał w "Złotej Damie". Na początku 2015 roku wyjechał do RPA, gdzie kręcony był miniserial "Tutankhamun". Następnie został zaangażowany do "Crooked House", "Terminal" oraz "The Keys to the Street".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 października 1985

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 188 cm

Jest synem pary aktorskiej: Jeremy'ego Ironsa i Sinéad Cusack.
Jego dziadkami są Cyril Cusack i Maureen Cusack.
Ma dwóch starszych braci: Samuela i przyrodniego Richarda Boyda Barretta.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Najprzystojniejszy aktor normalnie jaki może być. A jak się uśmiecha! Rozpływam się. Te zdjęcia co tu są wgl nie oddają tego jaki jest. W filmie The Riot Klub normalnie mokro mokro mokro!!!

Ma w sobie coś, co niemal natychmiast pozwala większości kobiet zapałać do niego platonicznym uczuciem. Specyficzny urok osobisty, nie flirtu, jak w przypadku większości atrakcyjnych facetów z osobowością. Coś w nim sprawia, że kobieta ma wrażenie, iż u jego boku znajdzie oparcie i miłość, zamiast pełnej pasji ale...

I nie chodzi tu tylko o imię :D
Czytając "Rywalki" Kiery Cass kojarzyłam sobie Maxona właśnie jako chłopaka tej urody, a teraz dodatkowo, kiedy Rywalki mają wejść na ekrany nie wyobrażam sobie lepszego aktora do tej roli.

Mi osobiście bardzo podobało się jak od zagrał w tym filmie, jestem w trakcie czytania książki i mimo że film bardzo się od niej różnił to sądzę że Max świetnie sprawdził się w roli Jareda i bardzo się do tej roli nadawał. Po tym jak obejrzałam Intruza to Max jest w czołówce moich ulubionych aktorów zaraz koło moich...

więcej

piękny, ach piękny. Szczególnie w scenach rozbieranych .