Megan Mullally 

7,2
1 549 ocen gry aktorskiej
Megan Mullally
Megan jest jedynaczką urodzoną w Los Angeles, Kalifornia. Jej matka, Martha, była modelką, ojciec Carter Jr. jest emerytowanym pracownikiem studia Paramount. Megan rozpoczęła studia na Uniwersytecie Northwestern wybierając kierunek aktorstwo, jednak później przerzuciła się na literaturę angielską. Jednakże podczas studiów ciągle uczestniczyła w różnych uczelnianych musicalach, wzbudzając uwagę producentów, którzy ją namówili by rzuciła szkołę. W 1985 roku przeprowadziła się do Los Angeles jednak bez większych sukcesów. W 1994 roku występowała razem z Rosie O'Donell w "Grease", a w 1995 w "How To Succeed In Business" z Matthew Broderickiem. Od tej pory jej gwiazda zaczęła świecić coraz mocniej. Największym sukcesem jak na razie jest rola Karen Walker w serialu "Para nie do pary/Will & Grace" - na wielu forach internetowych twierdzi się, że serial powinien nazywać się "Jack & Karen" właśnie przez ich (Sean Hayes, Megan Mullaly) wspaniałe kreacje aktorskie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 listopada 1958

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 163 cm

Emmy
Zdobyła 2 nagrody Emmy, 4 inne nagrody oraz 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Michael A. Katcher (1992 - 1996, rozwód); 2. <a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=80867>Nick Offerman</a> (od 20.09.2003)
Jest główną piosenkarką w zespole z Los Angeles - The Supreme Music Program.
Uczyła się baletu i była solistką w balecie Oklahoma City. Studiowała także na George Balanchine's School of American Ballet.
Była przesłuchiwana do roli Grace w sitcomie "Will i Grace" jednak ostatecznie obsadzona ją w roli Karen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych