Mel GibsonI

Mel Columcille Gerard Gibson

8,4
53 758 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mel Gibson

Uważam, że niewielu jest aktorów którzy równie dobrze potrafią zagrać sceny bólu. Mel Gibson robi to genialnie! Oglądając jego sceny z np. Zabójczej Broni -gdy wypada mu bark, lub Braveheart - kiedy go torturują, miałem wrażenie, że on to naprawdę przeżywa! Niesamowite emocje tym wywołuje i z tego powodu wielki szacunek. Nie rozumiem jego tak niskiej pozycji w rankingu no ale cóż... pozdrawiam :-)

MatiGIe

Czyli nie tylko ja tak uważam. Mam takie samo zdanie na ten temat. Mel doskonale potrafi zagrać zarówno ból fizyczny, jak i psychiczny. Jego wyrazu twarzy z Braveheart'a nie zapomnę nigdy. Facet ma coś takiego w rysach twarzy i w oczach, że po prostu jego ból wychodzi poza ekran i autentycznie zaczynam mu współczuć i przeżywać to, co on.

Bonesss

Jest nas już trzech, a nawet więcej. ;)

użytkownik usunięty
pinker_2

co najmniej czterech ;)

A nawet pięciu ;)

Glladius

i tylko pięciu :P

Witek_13

Sześciu ;)

MatiGIe

wszystko świetnie gra.

MatiGIe

Sory za archeologię, ale to fakt. Po prostu Mel to zajebisty aktor. Zawsze był świetny i do tego ma jaja i charakter !!!

MatiGIe

Scena z Braveheart'a, gdy dowiaduje się podczas bitwy, że został zdradzony... Coś niemożliwego... Chyba najmocniejsza jaką widziałem.

MatiGIe

A szaleństwo hamletowe, nikt nie pokazał lepiej niż Mel.

ewej

A scena z "Okupu" gdy blefuje z porywaczami przez telefon grając twardego negocjatora i pada strzał.. i ta jego reakcja gdy zdaje sobie sprawę, że własnie 'zabił' swojego synka.. Mistrzostwo...

xxadrianxx

Ja wlasnie zawsze te scene ogladam z dystansem. Dla mnie ból jaki gra jest aby teatralny w złym słowa tego znaczeniu. Dla mnie ten ból grany jakby na granicy obłędu jest nierealny. Zresztą zawsze tak samo. Żyły napięte i przywracanie oczami.

justinawaw76

Jakby cię kroili to myślę, że też nie miałabyś pokerowej mimiki... ;) Ale każdy ma prawo do swojej opinii.

ewej

taaaaak! doskonale doskonale, to są emocje.. !

MatiGIe

Kiedy wpadłam na pomysł, że poczytam o Gipsonie coś na filmwebie (przed odczytaniem tej wypowiedź) to przed moimi oczami pojawił się obraz tego oktora właśnie w (obrzydliwej w moim odczuciu) scenie bólu- rzeczywiście on w wydaniu bólu specyficznie działa na psychikę.

MatiGIe

"Podobno Zeffirelli zobaczył w nim idealnego odtwórcę Hamleta, po obejrzeniu pierwszej "Zabójczej Broni" (scena z próbą samobojczą)..."

Proxima9

To by się zgadzało :)

Proxima9

Dokładnie tak i powierzył Melowi rolę Hamleta

MatiGIe

Niestety, wywołanie sztucznie takich emocji raczej rzadko udaje się aktorom. Czyli ...zagranie tego. Oni często naprawdę wprowadzają się w taki stan emocjonalny, efekt jest piorunujący, ale niestety ich organizm przypomni im o tym za jakiś czas. Przypłacają to depresją, załamaniem nerwowym albo po prostu atakiem serca. Przypłacają te emocje zdrowiem...

Proxima9

No Mel trochę przepłacił, jak się oglądało jego ostatnie poczynania w sferze prywatnej, normalne to nie było. Ale szkoda, bo to utalentowany człowiek.

MatiGIe

Payback/Godzina Zemsty - gdy chcąc wyciągnąć z niego informacje o kasie i synie jednego z bossów mafijnych torturują go przywiązanego do krzesła łamiąc mu gołe palce u nóg młotem.

MatiGIe

Ciekawe czy jak rzucał niemowlakiem to czy niemowlak pokazywał ból równie przekonująco....

MatiGIe

8,4 to bardzo wysoka ocena

MatiGIe

Ja też odczuwam ból. Jak patrzę na jego drewniane aktorstwo...

eltoro10000

A ja nic nie czuje czytając twego posta, zupełnie nic...

MatiGIe

Siedmiu. Podzielam Twoją opinię. Świetnie też to robi Brad Pitt - "Troja" i "Wichry Namiętności"

MatiGIe

Też ciekawe, że w South Parku, w odcinku z nim, sparodiowali go jako ekstremalnego masochistę. Właśnie dziwiło mnie dlaczego akurat w taki sposób go ośmieszyli, a nie w inny. Czy to dzięki jego kunszcie aktorskim w scenach bólu, czy może jest to jakiś z kolejnych "otwartych sektretów" w Hollywood, że Mel Gibson ma masochistyczne skłonności, dzięki którym jest taki wiarygodny w scenach bólu?

MatiGIe

Zgadzam się z przedmówcami! Mel potrafi zagrać całym sobą wszystkie emocji od rozpaczy po ból fizyczny, jest po prostu niesamowitym aktorem! Te łzy w jego niebieskich oczach, po prostu mistrzostwo!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones