Mia Wasikowska

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/649613/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":16351,"rate":7.619717448474099,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/649613/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":5,"rate":5.2,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/649613/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"pracy reżysera"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"dubbing"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/649613/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/649613/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
16 351 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mia Wasikowska
 • o ile dostanie rolę drzewa. Obejrzałem Ścieżki, Stoker i Alicję i we wszystkich filmach w pewnym momencie staje się wybitnie irytująca.

 • MarkusFixen Taka drewniana jest... We "Wszystko w porządku" chyba tylko mnie nie irytowała, a widziałem z nią już kilka filmów.

 • MarcoK Właśnie, w każdym filmie nijaka, niestety słaba aktorka.

 • MarkusFixen zgadzam się!

 • EdytaPowie S U P E R!11!

 • MarkusFixen A Ty umrzesz nie osiągnąwszy niczego :)

 • Kij_z_tym Tu nie chodzi o osiąganie. Jeśli już ktoś pisze się na aktorstwo to ma świadomość oceny bądź krytyki swojej pracy.

 • EdytaPowie Mia odcina się raczej od wszelkiego rodzaju mediów społecznościowych, kontakt z fanami ma tylko podczas premier i paneli festiwalowych/konwentowych. Z pewnością ma natomiast świadomość krytyki ludzi, którzy coś znaczą - krytyków i publicystów, a Ci z tego co zauważyłam są w większości nią zachwyceni. Zrobiła mnóstwo okładek, ma na koncie ładnych parę nominacji, dużo gra.
  Czytam Wasze komentarze i tak myślę, na podstawie czego to stwierdzacie? Z kim ją porównujecie? I czy macie świadomość, że poza przesadną grą Cage'a istnieją inne techniki przeniesienia scenariusza na ekran? Ja jestem fanką jej subtelnych, ale niezwykle wyrazistych roli, bo jest w nich pewna finezja. Jasne, niektórzy chcą mieć wszystko podane na talerzu, lubią przerysowaną ekspresję, ale moim zdaniem jest to zwyczajnie wulgarne i nie świadczy o wybitnym warsztacie. Jasne, są wyjątki - kocham całym serduszkiem styl Angeliny, a jest bardzo agresywny, ale spójrzmy gdzieś głębiej, znajdźmy kryjącą się za czymś ideę i nie mieszajmy kogoś z błotem, bo nie tańczy brwiami.

 • Kij_z_tym Z tym błotem to lekka przesada. Lekka opinia, z którą się jedni zgodzą, drudzy nie. Obejrzałam z nią kilka filmów, niestety nie zdobyła mojej sympatii. Twoją tak. Na co drążyć temat?

 • EdytaPowie Nie chcesz drążyć, nie odpisuj, a jeśli chcesz to nie pisz "na co?".

 • Kij_z_tym Hmmm zajrzałem tu po trzech latach,wszedłem na profil Kij_z_tym, żeby zobaczyć jak w takim na razie oceniać i komentować filmy, jak wyrażać swoje odczucia fachowo. No i już wiem, kilka przykładów od tejże osoby:
  - Burleska - "jprdl najmniej likeable główna postać ewer"
  - Oniegin - "Jewgienij piz*owaty"
  - Wielkie kłamstewka - "fajne cycki"
  - Trzynaście powodów - "wcale nie miała dobrej du*y"

  Opinię podtrzymuję, Mia Wasikowska praktycznie w każdym filmie staje się dla mnie irytująca.