Mia Wasikowska 

7,6
19 053 oceny gry aktorskiej
Mia Wasikowska
Mia Wasikowska urodziła się w 1989 roku, w Australii, w mieście Canberra. Od zawsze trenowała balet, ale w 2005 roku zdecydowała, że zostanie aktorką. Z początku Mia głównie grywała gościnnie, ale w 2008 roku dołączyła do obsady serialu "In Treatment". O tej młodziutkiej aktorce świat usłyszał dopiero za sprawą Tima Burtona, który obsadził ją w filmie "Alice in Wonderland", gdzie Mia wcieliła się w tytułową rolę. Aktorka ma za sobą pierwszą nominację do nagród Young Actor Awards.
Wasikowska, jak mówi jej nazwisko, ma polskie pochodzenie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 października 1989

miejsce urodzenia: Canberra, Australia

wzrost: 163 cm

Teen Choice
Zdobyła Teen Choice, inną nagrodę oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ubiegała się o rolę Valentiny w filmie "Parnassus". Ostatecznie angaż otrzymała Lily Cole.
Miała zagrać rolę Lucy w filmie "Śpiąca piękność", jednak zrezygnowała, ponieważ zdjęcia kolidowałyby z pracą przy "Jane Eyre". Angaż otrzymała Emily Browning.
Ma starszą siostrę Jess oraz młodszego brata Kaia.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie wiecie może, czy Mia ma jakieś polskie korzenie? Bo jej nazwisko brzmi dość swojsko :)

Dziwię się, że nikt nie wspomniał jeszcze o jej zupelnie nieudanej, wręcz beznadziejnej, tytułowej(!) roli w wyświetlanej obecnie "Alicji w krainie czarów"... Pani Mia w dziele Tima Burtona, zdawała się nie posiadać jakiejkolwiek mimiki, przez półtorej godziny prezentując w zasadzie dwie miny (nieustanne zamulenie +...

więcej

Nie przekonywała mnie zupełnie aż do świetnego "Stoker", w którym zagrała wybitnie. Jej mimika genialna. Raz ujmująco beznamiętna, psychopatyczna, a raz z fascynacją wymalowaną na twarzy (ostatnia scena filmu/gra z stryjem/scena pod prysznicem). Za tą rolę ją uwielbiam.

To jest córka mojej koleżanki z podstawówki Marzeny Wasikowskiej. Chodziłyśmy razem do Szkoły Podstawowej nr. 8 w Szczecinie do jednej klasy. Będąc jeszcze w podstawówce wyjechała z rodziną do Australii i po latach w Canberze została Panią profesor na Uniwersytecie. Jest z pochodzenia żydowką i to rodzina ściągnęła ja...

więcej

o ile dostanie rolę drzewa. Obejrzałem Ścieżki, Stoker i Alicję i we wszystkich filmach w pewnym momencie staje się wybitnie irytująca.