Michael Emerson I

8,5
5 824 oceny gry aktorskiej
Michael Emerson I
Michael Emerson ukończył w 1976 roku na Drake University w stanie Iowa kierunek teatralny, po czym przeniósł się do Nowego Jorku. Nie znalazł pracy jako aktor, imał się więc różnych zajęć - był m.in. rysownikiem w gazecie. W 1986 wraz ze swoją pierwszą żoną przeniósł się na Florydę, gdzie grywał w lokalnych teatrach. Przełomem w jego karierze okazała się sztuka "Gross Indecency: The Trials of Oscar Wilde".

Emerson jest głównie aktorem teatralnym, jednak w ostatnich latach doceniają go również reżyserzy kinowi i telewizyjni. Ma na swoim koncie wiele epizodycznych ról w serialach (m.in. rolę seryjnego mordercy w "The Practice", za którą otrzymał w 2001 roku nagrodę Emmy dla "najlepszego aktora epizodycznego w serialu dramatycznym") oraz drugoplanowe w filmach "Piła" i "Legenda Zorro".

Dwukrotnie żonaty; ślub z aktorką Carrie Preston we wrześniu 1998.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 września 1954

miejsce urodzenia: Cedar Rapids, Iowa, USA

wzrost: 174 cm

Emmy
Zdobył 2 nagrody Emmy, inną nagrodę oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. żona (rozwód), 2. Carrie Preston (od 05.09.1998)
W 2001 wystąpił w reklamie New York Lotto.
Ukończył studia teatralne na Drake University w Des Moines (Iowa, USA), a następnie w 1995 roku magisterskie studia aktorskie na University of Alabama w Tuscaloosa (Alabama, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Widzę, że wszyscy tu, pisząc o Emersonie, wymieniają serial Lost, lub Piłę. A czy ktoś tu oglądał serial Person of interest? Świetny serial (moim zdaniem jeden z lepszych aktualnie na świecie), w którym Emerson gra po prostu GENIALNIE.

Że co? ON MA 60 LAT?! Nigdy w życiu bym mu tyle nie dała..

U mnie Michael Emerson będzie miał na zawsze łatkę Benjamina Linusa z Losta ;D Po prostu ta twarz wydaje mi się jakaś taka "magiczna". Patrzy się na nią i nie wiadomo czy ręce należące do właściciela tej twarzy za chwile cie nie uduszą, czy wyciągną z kieszeni nóź żeby bestialsko cię zadźgać, żeby za chwile wykonać...

Oglądam sobie 2 sezon Lostów i pojawia się ten gość... Od początku mnie przeraża. I wydaje mi się skądś znajomy, ale nie mam dobrej pamięci do imion i nazwisk. Po finałowym odcinku wchodzę sobie na FW i szukam tego aktora. Znajduję, po czym myślę: no tak. "Piła"...

Wszystko jasne.

“How many times do I have to tell you, John? I always have a plan.”

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones