John Turturro 

John Michael Turturro

7,8
24 430 ocen gry aktorskiej
John Turturro
Niesamowicie wszechstronny, wyszkolony na scenie Nowojorczyk, który grał niestabilne, neurotyczne postacie, na przykład psychopatę na zwolnieniu warunkowym w "Five Corners" i rasistowskiego wytwórcę pizzy w "Rób co należy" Spike'a Lee. Posiada również talent komediowy: zagrał butnego i jednocześnie rozchwianego emocjonalnie żydowskiego gangstera, który zostaje podwójnym agentem w "Ścieżce strachubraci Coen, chciwego właściciela klubu w "Mo' Better BluesSpike'a Lee oraz tytułową postać idealistycznego scenarzysty, kuszonego przez Hollywood w "Barton Fink".
Oprócz aktorstwa Turturro zajmuje się reżyserią. Współpracował też przy scenariuszu "Maca", filmu o włosko-amerykańskim stolarzu, który w latach 50. próbuje rozkręcić interes w Queens, dzielnicy Nowego Jorku. Następnie zagrał drugoplanową rolę terapeuty w "Bez lęku"  Petera Weira. Wystąpił w "Quiz Show", jako żydowski zwycięzca programu, który zostaje odrzucony na rzecz innego kandydata.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 lutego 1957

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 185 cm

Złota Palma
Zdobył Złota Palma, 4 inne nagrody oraz 23 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Katherine Borowitz (od 1985), 2 synów: Amedeo (ur. 25.07.1990) i Diego (ur. 04.12.2000)
Ukończył sztuki teatralne na State University of New York w New Paltz (Nowy Jork, USA). Studia magisterskie ukończył w Yale School of Drama w New Haven (Connecticut, USA).
Ma dwóch braci: Nicholasa i Ralpha.
Odrzucił rolę Edgara w filmie "Faceci w czerni". Ostatecznie angaż otrzymał Vincent D'Onofrio.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych