Mimi Leder 

Miriam Leder

7,0
430 ocen pracy reżysera
Mimi Leder
Mimi Leder urodziła się w 1952r. Jest córką reżysera Paula Ledera, która jako pierwsza kobieta dostała się na studia filmowe w Amerykańskim Instytucie Filmowym. Przez 6 lat miała praktyki w telewizji NBC przy produkcji serialu „Hill Street Blues”. Dzięki jej krótkometrażowemu filmowi Pt:” Short Order Dreas” dziś jest reżyserką takich filmów jak „Dzień zagłady” czy „Podaj dalej” .

Od 1988 pełniła funkcje reżysera i producenta programów telewizyjnych i seriali. Wkrótce zaczęła pracować dla Spielberga w Amblin Television, która razem z NBC emitowała serial ER (Ostry dyżur), wtedy zaczęła współpracować przy filmie i reżyserować pojedyncze epizody, dzięki czemu zdobyła dwie nagrody Emmy.

W 1997r. zaczęła prace nad filmem „The Peacemaker”, który okazał się jej pierwszym sukcesem. Następnym jej wielkim dziełem był „Dzień zagłady”, który pierwotnie miał reżyserować Steven Spielberg.

Jest laureatka nagrody im. Franklina J. Schaffnera przyznawaną przez AFI (1999r.) i także uhonorowano ja nagroda dla kobiet pracujących w przemyśle filmowym Women In Film Crystal Award (2000r.)

Jest żoną Garyego Werntza, z którym ma córkę Hannah.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 stycznia 1952

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Emmy
Zdobyła Emmy, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Gary Werntz, córka Hannah (ur. 28.09.1986)
Jest córką Paula Ledera.
Jej siostrą jest Reuben Leder.
Jest matką aktorki Hannah Werntz.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones