film

Złodziejski kodeks

Thick as Thieves
2009
1 godz. 44 min.
6,5 22 076
ocen
6,5 10 1 22076
5 276
chce zobaczyć
Przed zakończeniem kariery nowojorski złodziej, Keith, planuje ostatni skok, aby spłacić dług u rosyjskiej mafii. Więcej Mniej
Złodziejski kodeks zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Doświadczony złodziej, mistrz w swoim zawodzie, Ripley (Morgan Freeman) potrzebuje pomocy, aby zrealizować ostatni w życiu skok. Jeżeli mu się uda, spłaci długi zaciągnięte wobec rosyjskiej mafii i będzie żył w dostatku do końca swoich dni. Wydaje się, że robota jest z gatunku niewykonalnych – dwa jajka Fabergé, warte po 20 milionówDoświadczony złodziej, mistrz w swoim zawodzie, Ripley (Morgan Freeman) potrzebuje pomocy, aby zrealizować ostatni w życiu skok. Jeżeli mu się uda, spłaci długi zaciągnięte wobec rosyjskiej mafii i będzie żył w dostatku do końca swoich dni. Wydaje się, że robota jest z gatunku niewykonalnych – dwa jajka Fabergé, warte po 20 milionów dolarów każde, są chronione jak na bezcenne przedmioty przystało. Jednak Ripley ma plan. Na początek werbuje do pracy niejakiego Gabriela Martina (Antonio Banderas), młodego złodzieja, który brak doświadczenia w swoim fachu nadrabia brawurą i pewnością siebie.

studio
Millennium Films (przedstawia) / Emmett/Furla Films / Equity Pictures Medienfonds GmbH & Co. KG IV / Więcej...
tytuł oryg.
Thick as Thieves
inne tytuły
The Code Miedzynarodowe
The Code (tytuł roboczy) USA
The Code USA
Thick as Thieves (I) USA
Więcej...
Podczas przewiercania się przez skarbiec Banderas patrzy na swój zegarek, który odmierza czas do góry. Jednak kilka minut później, kiedy Banderas i Freeman po raz kolejny sprawdzają godzinę, obydwa zegarki odliczają czas w dół.
Sceny w metrze (kiedy akcja rozgrywa się w Nowym Jorku), zostały nakręcone w Sofii (Bułgaria) - wagoniki mają radzieckie oznaczenia.
Kiedy Morgan Freeman i Antonio Banderas rozmawiają na dachu, można łatwo w okularach Gabriela zobaczyć mikrofon i kamerę.
Wypuszczony w 2009 r. "Złodziejski kodeks" nie zabawił długo w zagranicznych kinach; szybko trafił na płytki DVD i BR. Po spojrzeniu na obsadę w/w produkcji można by się zdziwić, iż film nie odniósł dużego sukcesu kasowego. Wszak duet Morgan Freeman – Antonio Banderas winien z automatu działać na widzów niczym miód na serce, zaś konwencja na modłę... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film lekki, z przymrużeniem oka, Antonio zdecydowanie go zdominował. Spodziewałam się po Freemanie czegoś więcej.

  5
  • 7/10

   wolter03 ocenił(a) film na 7

   Dobry film, aczkolwiek zmarnowany potencjał na naprawdę bardzo dobre kino. Mimo wszystko
   naprawdę bardzo fajny i przyjemny do oglądania film.
   Śmiało można oglądać na rozluźniający wieczór, film nie jest ciężki i nie przynudza.
   Dobra obsada również na + dla tego filmu.

   7
   • ... (a twórcy powołują sie sami na "Rififi" i "Topkapi", więc ujawniają ambicje) gdyby nie kretyński,sztuczny do bólu romansowy wątek między podstarzałym "latin lover" i australijską "Rosjanką" (obydwoje grają jak d.py i nie sposób nawet ocenić, kto bardziej).
    Morgan...

   • Cieniutki

    ghostmp ocenił(a) film na 3

    3/10 - dla mnie bardzo cieniutki, przewidywalny, nawet zakończenie nie zrobiło wrażenia.

    4
    • przyjemne, szybkie kino z niezlym zakonczeniem hehe

     1