Film

Thick as Thieves

2009 1 godz. 44 min.
6,5 21 666
ocen
6,5 10 21666
5 186
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"461032","linkUrl":"/film/Z%C5%82odziejski+kodeks-2009-461032","alt":"Złodziejski kodeks","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/10/32/461032/7276835.2.jpg"}
Przed zakończeniem kariery nowojorski złodziej, Keith, planuje ostatni skok, aby spłacić dług u rosyjskiej mafii. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Doświadczony złodziej, mistrz w swoim zawodzie, Ripley (Morgan Freeman) potrzebuje pomocy, aby zrealizować ostatni w życiu skok. Jeżeli mu się uda, spłaci długi zaciągnięte wobec rosyjskiej mafii i będzie żył w dostatku do końca swoich dni. Wydaje się, że robota jest z gatunku niewykonalnych – dwa jajka Fabergé, warte po 20 milionówDoświadczony złodziej, mistrz w swoim zawodzie, Ripley (Morgan Freeman) potrzebuje pomocy, aby zrealizować ostatni w życiu skok. Jeżeli mu się uda, spłaci długi zaciągnięte wobec rosyjskiej mafii i będzie żył w dostatku do końca swoich dni. Wydaje się, że robota jest z gatunku niewykonalnych – dwa jajka Fabergé, warte po 20 milionów dolarów każde, są chronione jak na bezcenne przedmioty przystało. Jednak Ripley ma plan. Na początek werbuje do pracy niejakiego Gabriela Martina (Antonio Banderas), młodego złodzieja, który brak doświadczenia w swoim fachu nadrabia brawurą i pewnością siebie.

studio
Millennium Films (przedstawia) / Emmett/Furla Films / Equity Pictures Medienfonds GmbH & Co. KG IV / Więcej...
data produkcji
2009
tytuł oryg.
Thick as Thieves
inne tytuły
Złodziejski kodeks Polska
The Code - Vertraue keinem Dieb (tytuł video) Niemcy
Thick as Thieves (I) (inny tytuł) USA
The Code Miedzynarodowe (tytuł video) USA (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Podczas przewiercania się przez skarbiec Banderas patrzy na swój zegarek, który odmierza czas do góry. Jednak kilka minut później, kiedy Banderas i Freeman po raz kolejny sprawdzają godzinę, obydwa zegarki odliczają czas w dół.
Sceny w metrze (kiedy akcja rozgrywa się w Nowym Jorku), zostały nakręcone w Sofii (Bułgaria) - wagoniki mają radzieckie oznaczenia.
Kiedy Morgan Freeman i Antonio Banderas rozmawiają na dachu, można łatwo w okularach Gabriela zobaczyć mikrofon i kamerę.
Wypuszczony w 2009 r. "Złodziejski kodeks" nie zabawił długo w zagranicznych kinach; szybko trafił na płytki DVD i BR. Po spojrzeniu na obsadę w/w produkcji można by się ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 89%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ... (a twórcy powołują sie sami na "Rififi" i "Topkapi", więc ujawniają ambicje) gdyby nie kretyński,sztuczny do bólu romansowy wątek między podstarzałym "latin lover" i australijską "Rosjanką" (obydwoje grają jak d.py i nie sposób nawet ocenić, kto bardziej). Morgan ... więcej

 • Film lekki, z przymrużeniem oka, Antonio zdecydowanie go zdominował. Spodziewałam się po Freemanie czegoś więcej.

  4
  • 7/10

   wolter03 ocenił(a) film na 7

   Dobry film, aczkolwiek zmarnowany potencjał na naprawdę bardzo dobre kino. Mimo wszystko naprawdę bardzo fajny i przyjemny do oglądania film. Śmiało można oglądać na rozluźniający wieczór, film nie jest ciężki i nie przynudza. Dobra obsada również na + dla tego filmu.

   6
   • Cieniutki

    ghostmp ocenił(a) film na 3

    3/10 - dla mnie bardzo cieniutki, przewidywalny, nawet zakończenie nie zrobiło wrażenia.

    4
    • 4/10

     davilucz ocenił(a) film na 4

     Strasznie przeciętny film, przede wszystkim schematyczny. No i oczywiście jak to często bywa - wplecione romansidełko. Film z cyklu ale to już było i to wielokrotnie. Mi zupełnie nie przypadł do gustu, a szkoda, bo akurat Morgan Freeman to jeden z moich ulubionych aktorów.

     2