Mimi Rogers I

Miriam Spickler

6,7
1 599 ocen gry aktorskiej
Mimi Rogers I
Jej prawdziwe nazwisko brzmi Miriam Spickler. Imię Miriam po hebrajsku znaczy bunt. Nie chciała więc, by kojarzono ją z brakiem pokory. A zdrobnienie Mimi przysporzyło jej sympatyków. Urodziła się w żydowskiej rodzinie 27 stycznia 1956 roku w Coral Gables, na Florydzie. Mając 14 lat ukończyła szkołę średnią. Chciała zostać modelką. Miała niewiele ponad 20 lat, gdy pozowała do magazynu ''Penthouse''. Wreszcie została aktorką. Debiutowała w kinowej komedii "Blue Skies Again" (1983) u boku Harry'ego Hamlina. Krytycy wysoko ocenili jej rolę znudzonej swoją pracą Sharon z centrali telefonicznej, która szuka odmiany w orgiach, potem przechodzi przemianę wewnętrzną i odnajduje Boga w dramacie psychologicznym "Ekstaza" (1991) Michaela Tolkina, za którą zdobyła nominację do nagrody Independent Spirit. Nie bała się wyzwań i eksponowała swe nagie ciało w marcu 1993 na łamach miesięcznika dla panów ''Playboy''. Postać Reginy, która zastrzeliła męża i oczekującej na egzekucję w dramacie "Cela śmierci" (1994) przyniosła jej nagrodę Golden Space Needle za najlepszą kreację kobiecą na festiwalu filmowym w Seattle.

W latach 1977-1980 jej mężem był Jim Rogers, doradca Kościoła Scjentologicznego, którego Mimi została członkiem. W dniu 9 maja 1990 roku wyszła ponownie za mąż za słynnego gwiazdora hollywoodzkiego Toma Cruisa, z którym się rozstała 4 lutego 1990 roku. Niedługo potem poznała producenta filmowego Chrisa Ciaffa, z którym się związała. Mają dwoje dzieci: córkę Lucy Julię (ur. 1995) i syna Charliego (ur. 30 lipca 2001).

Działa w ECO (Earth Communications Office) razem z Piercem Brosnanem, Morganem Freemanem i Gillian Anderson. Ich celem jest ochrona środowiska.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 stycznia 1956

miejsce urodzenia: Coral Gables, Floryda, USA

wzrost: 174 cm

trzykrotnie zamężna 1. James Rogers (21.08.1976 - 25.09.1980, rozwód); 2. Tom Cruise (09.05.1987 - 04.02.1990, rozwód); 3. Chris Ciaffa (od 20.03.2003), 2 dzieci: Lucy Julia (ur. 20.11.1995) i Charlie (ur. 30.07.2001)
Ubiegała się o rolę Matty Walker w filmie "Żar ciała". Ostatecznie angaż otrzymała Kathleen Turner.
Jest członkiem Mensy.
Była brana pod uwagę do roli Catherine Tramell w filmie "Nagi instynkt". Angaż ostatecznie otrzymała Sharon Stone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Śmiechu warte! Nie cierpię Cruise’a ale uczciwie trzeba stwierdzić że w momencie gdy żenił się z Rogers miał już na koncie role w „Ryzykownym interesie”, „Top Gun”, „Kolorze pieniędzy” i współpracę z Coppolą czy Ridleyem Scottem, natomiast Rogers występowała głównie w telewizji i kinie klasy B. Prędzej to On pomógł Jej...

więcej

"...przed ukończeniem dwudziestego roku życia została audytorem ósmego stopnia potrafiącym szkolić scjentologów najwyższej rangi, w tym sławy..."

"Wiedziała czego chce - chciała zostać supergwiazdą. Jeśli nic dla niej nie miałeś, nie była tobą zainteresowana" - dawna koleżanka

"Jest jedną z najbardziej chłodno...

więcej

aktorek,o urzekającym spojrzeniu.Role które odgrywa w niektórych, nie najlepszych filmach jest łatwo zapomnieć,ale jej samej nie sposób!

przede wszystkim na ekranie uwage przykuwają jej duze piersi :)

była nader apetyczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones