Kaley Cuoco 

Kaley Christine Cuoco

7,8
7 812 ocen gry aktorskiej
Kaley Cuoco
Kaley Christine Cuoco urodziła się 30 listopada 1985 roku w Camarillo, w Kalifornii (USA). Wychowała się wraz z młodsza siostrą, Brianne w rodzinie gospodyni domowej i agenta nieruchomości. Jej rodzina ma włoskie korzenie. Od 3 roku życia trenowała tenis, jednakże w wieku 16 lat dała sobie z tym spokój. Uwielbia grać na perkusji, jeździć konno oraz uprawiać kick boxing.

Z kamerą zaczęła się oswajać jako 6-latka. Wystąpiła wtedy jako Connie Reinhardt w filmie Michaela Pressmana - "Rachunek za śmierć". Początkowo traktowała aktorstwo jako hobby i sposób na zarobienie swoich pierwszych pieniędzy (już od dziecka grywała w reklamach), a w przyszłości chciała zostać sportowcem. Zmieniło się to w 1994 roku, gdy gościnnie odegrała role w serialu "Przystanek Alaska".

Jej debiut w pełnometrażowym filmie kinowym przypadł na rok 1997, kiedy to zagrała małą rolę w produkcji Glenna Gordona Carona - "Mąż idealny". Na planie partnerowali jej Kevin Bacon oraz Jennifer Aniston.

Na swój pierwszy sukces Kayle nie musiała długo czekać. Od 2002 roku grała główną bohaterkę w serialu komediowym stacji ABC "8 prostych zasad". Za tę role otrzymała nagrodę Teen Choice, w kategorii telewizyjny przełomowy żeński.

Za punkt zwrotny w karierze Kaley można uznać jej udział w serialu komediowym "Teoria wielkiego podrywu", w którym wcielała się w postać Penny. Za tę role została uhonorowana nagrodą Satelita, w kategorii najlepsza aktorka w serialu komediowym.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 listopada 1985

miejsce urodzenia: Camarillo, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

Złota Malina
Zdobyła 2 nagrody Złota Malina, 36 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Ryan Sweeting (31.12.2013 - 06.05.2016, rozwód); 2. Karl Cook (30.06.2018 - 15.06.2022, rozwód)
Ma młodszą siostrę Brianę Cuoco.
Od 25 października 2011 roku była zaręczona z Joshem Resnikem. Rozstali się w marcu 2012 roku.
W 2013 r. wystąpiła w reklamie Toyoty RAV4 oraz witryny internetowej Priceline.com (z Williamem Shatnerem).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

...

A Ona przypadkiem nie grała w "Seryjnym Małpicielu 2"???? :-D

Typowa amerykańska dziewczyna. Fajna, ale uroda słodkiej laseczki, amerykańskiego pączka z lukrem( a la britney spears), a talent...na ten serial wystarczy. (btw - serial uwielbiam).

w którym odcinku Plotkary ona grała??

Od swoich 32 urodzin jest zareczona z Karlem Cookiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones