Montgomery Clift

Edward Montgomery Clift

8,7
4 406 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Montgomery Clift

do historii przeszedl brando, do historii przeszedl james dean - jemu sie nie udalo, mimo ze bez niego byc moze nie byloby dwoch pozostalych. to wlasnie clift byl prekursorem stylu "buntownika bez powodu". rewelacyjnie zagral w miejscu pod sloncem, dziedziczce, wyroku w norymberdze (nie wiem jakim cudem nie dostal oscara za ta role), po wielkiej burzy. wielka szkoda ze to nieco zapominany juz aktor...

Qmid

Był fenomenalny :)

Qmid

Za wcześnie odszedł po prostu

Jurand_1410

To jest żaden argument, patrząc na rychłą śmierć J.Deana.
Nie podpisał żadnego kontraktu z wytwórnią (jak Ci wyżej wspominani) i wybrzydzał jeśli chodzi o scenariusze. W biografii E. Taylor przeczytałam, że na schodach w jego mieszkaniu piętrzyły się nadsyłane do niego scenariusze, których były setki.

Poolaxoxo

jaka to biografia ? :)

juliet_fw

Elizabeth Taylor. Dama, kochanka, legenda 1932-2011.

użytkownik usunięty
Qmid

Szkoda, że tak nie wiele osób go kojarzy. Mój ulubiony aktor, zaraz po Brando.

użytkownik usunięty

*niewiele

Qmid

Dean prezentowal, uosabial w pewnym sensie podobne, hmm, tresci co Clift. A zatem smierc tego pierwszego niejako "uprzedzila" Clifta w byciu ikona. Prawda jest taka, ze po wypadku aktor nie byl soba i znajdowal sie na rowni pochylej. Wybrzydzal przy rolach, stawal sie nieznosny. Zreszta Monroe powiedziala, ze jedyny czlowiek w gorszym stanie od niej to wlasnie Monty.
Do czasu wypadku znajdowal sie na swietnej sciezce ku byciu czyms wiecej niz swietnym aktorem. Po wypadku tendencja sie odwrocila.
Moze sprawa jest bardziej prozaiczna. Jaki jeden film Clifta dzis kojarzymy jako kultowy? Taki w ktorym gra 1 skrzypce? U Deana, Brando czy Bogarta wiadomo.

użytkownik usunięty
Qjaf

Może "Stąd do wieczności"? Ewentualnie "Miejsce pod słońcem".

Dla mnie tak, ale dla srednio rozgarnietego widza, juz nie mowiac o popcorniaku, te filmy nie mowiac nic. Niestety.

użytkownik usunięty
Qjaf

Smutna prawda, ale zwykły popcorniak przecież nie kojarzy nawet "Buntownika bez powodu" czy "Tramwaju zwanego pożądaniem" też, a przynajmniej śmiem w to wątpić.

Ale Ojca Chrzestnego i propozycji nie do odrzucenia, oraz miny z chronicznym zatwardzeniem powielanym prze kolejne pokolenia już tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones