[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/509838/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":302,"rate":8.344370860927153,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,3
302 oceny gry aktorskiej
Nahuel Pérez Biscayart
Nahuel Perez Biscayart urodził się 6 marca 1896 roku w Buenos Aires. Jest Argentyńczykiem z baskijskimi korzeniami. Jego ojciec zajmował się architekturą i fotografią, a matka pracowała jako psycholog.

Uczył się w szkole technicznej w Buenos Aires na kierunku elektromechanika, ale już wtedy postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Sprawdzał się zarówno jako aktor w sztukach teatralnych, jak i reżyser.  Przełomem w jego karierze był rok 2010 kiedy we Francji poznał Benoit Jacquot, który zaangażował go do roli Timothee w swoim filmie "Au fond des bois". Dzięki temu Nahuel stał się rozpoznawalny we Francji. W tym samym czasie pojawił się w kilku produkcjach krótkometrażowych a także podróżował po świecie. 

Największą popularność przyniósł mu film "120 uderzeń serca" gdzie grał jedną z głównych ról. Film opowiada o grupie aktywistów, którzy w latach dziewięćdziesiątych domagali się działań koncernów farmaceutycznych na rzecz walki z AIDS. Film  został nagrodzony aż czterema Palmami na Festiwalu w Cannes w 2017 roku - w tym za najlepszy film i najlepszy film o tematyce Queer. Przyniósł mu również Cezara w kategorii Najbardziej obiecujący aktor oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego aktora roku. 

W 2018 roku zasiadał w jury Festiwalu Filmowego w Cannes w sekcji La Semaine de la Critique oraz w jury 32. Festiwalu Filmowego w Cabourgu, którego przewodniczącym był Andre Techine.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 marca 1986

miejsce urodzenia: Buenos Aires, Argentyna

wzrost: 169 cm

Cezar
Zdobył Cezar, 2 inne nagrody i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Cezar Najbardziej obiecujący aktor za film 120 uderzeń serca w roku 2018

forum osoby Nahuel Pérez Biscayart

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum