Najwa Nimri 

Najwa Nimri Urrutikoetxea

9,0
10 541 ocen gry aktorskiej
Najwa Nimri
To hiszpańska aktorka i piosenkarka pochodzenia navarreskiego i jordańskiego. Jej matką jest Navarrese, a jej ojcem Jordańczyk Karam Nimri. Ma brata Karima Nimri, półbrata Andre Nimri oraz dwie przyrodnie siostry Sare i Nadie Nimri. Jej kuzynem jest piosenkarz Alexander Nimier (Antix). Kiedy była dzieckiem, przeniosła się do Bilbao, a obecnie mieszka w Madrycie. Jej pierwsza ważna rola filmowa była w "Salto al vacío". Karierę piosenkarki rozpoczęła w małych grupach. W 1996 roku wraz z Carlosem Jeanem założyła zespół "Najwajean". Wydała również trzy solowe albumy. W 1995 roku wyszła za mąż za Daniela Calparsoro, z którym zerwała pięć lat później. W 2004 roku wraz ze swoim partnerem Martinem doczekali się syna Teo Nabila. Kilka z jej filmowych ról zdobyło uznanie: jako Ana w "Kochankowie z kręgu polarnego" oraz jako Elena w "Sex and Lucia". Wystąpiła obok Eduarda Noriegi w filmie "Abre los ojos" i "El Método".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 lutego 1972

miejsce urodzenia: Pampeluna, Hiszpania

mąż Daniel Calparsoro (rozwód)
Latem 2006 roku wystąpiła w reklamie dla "PlayStation Portable".
Najwa jest kompozytorką i piosenkarką grupy popowej "Najwajean", pary, którą tworzy wraz z Carlos'em Jean.
Wydała 4 albumy : "Carefully" (2001), "Mayday" (2003), "Walkabout" (2006) oraz "El ultimo primate" (2010).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Postać Zulemy nigdy mi się nie znudzi, na pozór twarda sztuka i elf z piekła rodem jak ją nazwał Castillo, ale jednak w 4 sezonie poznajemy jej słaby punkt. Jeśli chodzi o jej aktorkę (Najwa Nimri) to bardzo ją lubię, ma niezłą grę aktorską i mimikę. Nie przepadam za jej postacią w Domu z Papieru. Ale tak jak... więcej

 • jej postać Inspektor Alicia Sierra jest tak irytująca że mam ochotę zabrać im broń i strzelić prosto w twarz, mam nadzieje,że w 4 sezonie nasi złodzieje dadzą jej mocno popalić aż w pięty pójdzie - jej postać jest jeszcze gorsza niż Arturito - za co ukłony dla tej Pani bo to naprawdę kawał dobrej roboty!

 • Świetna jako Zulema, największa zaleta Vis a Vis. Równie dobra jako Sierra w La casa de papel. Dobra aktorka, bez wątpienia :)

  30
  • Jako Zulema w Uwięzionych daje się poznać od innej strony (aktorskiej), niż jako pani inspektor w Domu z papieru. Jeżeli ktoś nie widział, to polecam. Mimo wszystko aktorka świetnie nadaje się do grania czarnych charakterów.

   37
   • Tak jak nienawidzę jej w "dom z papieru", tak bardzo kocham w "uwięzionych". Najwa totalnie odczarowała moją niechęć. Niesamowicie zdolna aktorka. Oby dostawała wiele dobrych ról ♥️