film

Otwórz oczy

Abre los ojos
1997
1h 57m
7,5 19 080
ocen
7,5 10 1 19080
7,0 7
ocen krytyków
Bogaty kobieciarz zakochuje się w dziewczynie przyjaciela. Następnego dnia ulega wypadkowi, podczas którego jego twarz zostaje oszpecona. więcej mniej
Otwórz oczy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Więzień, który ukrywa twarz za maską opowiada swoją historię psychiatrze. Nazywa się César, jest sierotą, ale odziedziczył fortunę po swoich rodzicach i żył w luksusowym domu. Był również bardzo przystojnym i słynnym kobieciarzem. Jego najlepszy przyjaciel Pelayo był o niego zazdrosny, ponieważ nie miał zbyt dużego powodzenia u kobiet.Więzień, który ukrywa twarz za maską opowiada swoją historię psychiatrze. Nazywa się César, jest sierotą, ale odziedziczył fortunę po swoich rodzicach i żył w luksusowym domu. Był również bardzo przystojnym i słynnym kobieciarzem. Jego najlepszy przyjaciel Pelayo był o niego zazdrosny, ponieważ nie miał zbyt dużego powodzenia u kobiet. Ale pewnej nocy, Pelayo pokazuje się na jednym z przyjęć Césara z piękną kobietą - Sofíą. Kiedy César ją poznaje i rozmawia z nią zaczyna czuć coś czego wcześniej nie czuł - zakochał się. I mimo że była przypuszczalnie dziewczyną Pelayo próbował ją zdobyć spędzając tę noc w jej domu. Zazdrosna Nuria, z którą César miał ostatnio romans przyjechała następnego ranka po niego swoim samochodem i popełniła samobójstwo uderzając w drzewo. César przeżył wypadek, ale jego twarz została ohydnie zniekształcona. Lekarze nie mogli mu pomóc. Był bardzo przygnębiony i ciągle zakochany w Sofii. Pewnej nocy wyszedł z nią i Pelayo, ale czuł że czują się oni nieswojo w jego towarzystwie. Następnego ranka jego los zupełnie się odmienił. Przyszła Sofia z wyznaniem miłości, zadzwonili lekarze z wiadomością o możliwości odbudowy twarzy, co też zrobili. César był szczęśliwszy niż kiedykolwiek, ale właśnie wtedy zaczęły się dziać dziwne i straszne rzeczy.

dystrybucja
Best Film
studio
Canal+ España / Las Producciones del Escorpión S.L. / Les Films Alain Sarde / więcej
tytuł oryg.
Abre los ojos
inne tytuły
Open Your Eyes Miedzynarodowe
Open Your Eyes USA
Open Your Eyes Wielka Brytania
Permanent Midnight USA
więcej
Kiedy César zawozi Pelayo na korty tenisowe, w oknie samochodu można dostrzec odbicie jednego z członków ekipy filmowej.
W oknie balkonowym po prawej stronie widać gapiów. Jest to scena, gdy główny bohater wychodzi na rzekomo pustą ulicę.
Kiedy César jedzie autem bocznymi drogami, nawierzchnia jest sucha. W kolejnej scenie, gdy wysiada z samochodu na Gran Vía, ulica jest już mokra.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kiedyś na TVP1 lub Polsacie w Wiadomościach mówili dokładnie o takiej firmie która zajmuje się zamrażaniem ludzi i że na razie nie ma możliwości przywrócenia ich do życia ale za jakiś czas MOŻE będzie to możliwe. I po obejrzeniu tego filmu mi się to wszystko przypomniało. Dwie sekundy i...

Zdaje sobie sprawę panowie, że większość użytkowników FilmWeb chce uchodzić za ekspertów znających się na kinie, ale tak się składa, że niestety znakomita większość to osoby bez własnego zdania, budujące swoje opinie o filmach na podstawie tylko i wyłącznie cudzych recenzji, a nie własnych odczuć.

Zdaje sobie sprawę...

więcej
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pytanie

ocenił(a) film na 9

Mam nieodparte wrażenie, że cały ten film był snem. Nie takim w hibernacji, ale snem prawdziwym. Może ten sen zaczął się trochę później, ale na pewno na wstępie filmu. Słowa 'Abre los ojos' na początku i na końcu mogą być kluczem, ale można to dwojak interpretować. Lecz ciągle słyszę słowa Pelayo, że Sofia to...

Otwórz oczy był pierwowzorem, na podstawie tego filmu nakrecono Vanila Sky, i wydaje mi się, że ten drugi jest bardziej przyswajalny dlla przeciętnego widza, aczkolwiek, mam ogromny szacunek do pierwowzoru, i nie mam zamiaru oceniać, który był lepszy. Każdy w swojej klasie jest faworytem:

Otwórz oczy jako dzieło...