Neil Burger I

Neil Norman Burger

7,1
747 ocen pracy reżysera
Neil Burger I
Reżyser filmowy urodzony w Connecticut w 1964 roku. Początkowo interesował się malarstwem i studiował kierunek sztuk pięknych na Uniwersytecie Yale. W późnych latach 80-tych narodziła się jego fascynacja filmem eksperymentalnym. Zrobił kilka reklamówek dla MTV, jednak jego poważna kariera w branży filmowej rozpoczęła się w momencie odkrycia swoich zdolności jako scenopisarza. Po owocnej współpracy u boku Ridleya Scotta nakręcił swój pierwszy film "Interview with the Assassin", który spotkał się z pozytywnym przyjęciem krytyków i publiczności. Wyraźne są w nim nawiązania do "Blair Witch Project" i współczesnej teorii spiskowej. Jego najnowszy obraz - "Iluzjonista" - jest kontynuacją spójnej wizji jaką, jak sam mówi, posiada tworząc. Jest to koncepcja prawda kontra iluzja.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1963

miejsce urodzenia: Greenwich, Connecticut, USA

wzrost: 183 cm

żona Diana Kellogg (od 30.06.1997), syn Lukas, córka Clara
Ukończył sztuki plastyczne na Uniwersytecie Yale w New Haven (Connecticut, USA).
Miał zająć się reżyserią filmu ''Brudny szmal", Ale porzucił ten projekt na rzecz filmu ''Niezgodna", ostatecznie film wyreżyserował "Michaël R. Roskam".
Miał zastąpić Davida O'Russella na stanowisku reżysera filmu "Uncharted", jednak wycofał się, aby móc nakręcić "Niezgodną". Ostatecznie angaż otrzymał Ruben Fleischer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wpisujcie Wasze rankingi filmów, które wyreżyserował.

Iluzjonista - bardzo dorbty fil
Jestem bogiem - Dobry
Niezgodna - Sredni

A dalej moje słowa znajda potwierdzenie jak zrobi "Narzeczona Frankensteina". Tego typu filmy nigdy nie wychodza dobrze...

Iluzjonista.

A to z keczupem czy bez jest ;)? Na poważnie to mam nadzieję, że to jakiś sensowny reżyser, skoro dostał do kręcenia film z Nortonem i obraz zbiera niezłe recenzje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones