Film

2022
6,2 5
ocen
6,2 10 5
7 578
chce zobaczyć
{"id":"545895","linkUrl":"/film/Uncharted-2022-545895","alt":"Uncharted"}
Nathan Drake wraz ze swoim przyjacielem Victorem Sullivanem i dziennikarką Eleną Fisher wyrusza na poszukiwania El Dorado. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Filmowa adaptacja jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Widowiskowa opowieść o przygodach nieustraszonego poszukiwacza skarbów Nathana Drake'a. Tylko jego sprawność, tylko jego intelekt, spryt i determinacja mogą doprowadzić do odnalezienia mitycznej krainy złota - El Dorado. Drake jest potomkiem słynnego korsarza iFilmowa adaptacja jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Widowiskowa opowieść o przygodach nieustraszonego poszukiwacza skarbów Nathana Drake'a. Tylko jego sprawność, tylko jego intelekt, spryt i determinacja mogą doprowadzić do odnalezienia mitycznej krainy złota - El Dorado. Drake jest potomkiem słynnego korsarza i obieżyświata, sir Francisa Drake'a. To po nim odziedziczył skłonność do brawury, inteligencję i pragnienie niekończącej się przygody. W poszukiwaniu El Dorado towarzyszyć mu będzie zaufany przyjaciel Victor Sullivan oraz przebojowa dziennikarka Elena Fisher.

studio
Atlas Entertainment / Avi Arad Productions / Naughty Dog / Więcej...
data produkcji
2022
tytuł oryg.
Uncharted
inne tytuły
Uncharted: Drake's Fortune Wielka Brytania (tytuł roboczy) USA
Więcej...
W początkowej fazie produkcji posadę reżysera powierzono Davidowi O. Russellowi, a główną rolę miał zagrać Mark Wahlberg. Partnerować mu mieli Robert De Niro i Joe Pesci. Wytwórni jednak nie spodobały się pomysły fabularne w przygotowywanym przez Russella scenariuszu, które znacznie odbiegały od gry video. Zrezygnowano więc z jego usług, wycofali się z tego także i aktorzy, a projekt w tej formie upadł.
Gdy posadę reżysera stracił David O. Russell, jego miejsce zajął Neil Burger, ale ostatecznie wycofał się z projektu i zajął realizacją "Niezgodnej". Potem stołek reżyserski tracili kolejni twórcy: Seth Gordon odszedł z powodu różnic artystycznych, Shawn Levy zrezygnował z projektu na rzecz filmu "Free Guy", Dan Trachtenberg porzucił tytuł z powodu odmiennej wizji artystycznej, a Travis Knight wycofał się ze względu na przesunięcie premiery filmu na rok 2021.
Ofertę zagrania Nathana Drake'a otrzymał Chris Pratt, jednak aktor propozycję odrzucił. Zainteresowani rolą byli także Nathan Fillion oraz Joe Flanigan.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych