Neill Blomkamp

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/615472/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1607,"rate":7.769135034225265,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/615472/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":688,"rate":7.132267441860465,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/615472/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":60,"rate":7.833333333333333,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/615472/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10,"rate":6.6,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/615472/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":2,"rate":4.5,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
7,8
1 607 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Neill Blomkamp
  • " dzisiejszych czasach producenci filmowi tacy jak Jerry Bruckheimer i Michael Bay, wydają już nie dziesiątki, a setki milionów dolarów, tworząc pełne akcji i niesamowitych efektów specjalnych obrazy. I co z tego? Ano nic. Tymczasem Neill Blomkamp i Peter Jackson za stosunkowo niewielkie pieniądze (przynajmniej jak na dzisiejsze standardy produkcji filmów) stworzyli mocne, wyraziste science fiction, które biję na głowę wszystko, co powstało w tym gatunku w ciągu ostatniej dekady. "District 9" to już nie tylko mistrzowsko przemyślana fantastyka naukowa.
    To film inny niż wszystkie."

• BUNCH Tak jest !!

• BUNCH Oho, widzę cytat z mojej recenzji :) Rozumiem, że się spodobała? :)

• JaszczurXP Zgadzam się z tym cytatem zaczerpniętym z recenzji JaszczuraXP. Tylko nijak to się ma do zupełnie nieobiektywnej recenzji niejakiego Muszyńskiego. Ale cóż, jak ktoś daje Dystryktowi 9 4/10, a Hannah Montana 6/10, to nie ma o czym dyskutować.

• Mowiacy_do_reki co kto lubi ;)
    może on po prostu lubi małe amerykańskie pysie i nie lubi krewetek?

• diana6echo Bez przesady. Mnie też ten film nie przekonał, dałam mu 6/10. Po prostu każdy lubi co innego - de gustibus non est disputandum. Już praktycznie zawsze, kiedy wchodzę na forum postaci albo filmu ludzie zaczynają się obrzucać inwektywami, tylko dlatego, że wyrażają swoje zdanie?

Co do filmu "Dystrykt 9", to mimo że zupełnie nie znam się na sf, spodobał mi się sposób narracji i baaardzo podobały mi się dialogi.

• nemezis Oto co napisałem o jego debiucie w innym temacie:
    "Dystrykt 9" jest niezły, ale Blomkamp raczej pomysł zmarnował. Ten film gdzieś jest pośrodku - reżyser ani nie zdecydował się podejść do niego poważnie (pewnie żeby nie stracić widowni), ani też nie zrobił z tego zwyczajnej akcyjki. Wydaje mi się, że ludzie zachwycają się tym filmem tylko dlatego, że potworna bida panuje w gatunku sf, a nie dlatego, że film jest rzeczywiście taki dobry. Gdzie temu niby do "Odysei kosmicznej" czy "Łowcy androidów"? Najbardziej mnie jednak bawi jak ludzie piszą, że "Dystrykt 9" jest czymś oryginalnym - pomysł pojawiał się w literaturze sf niejednokrotnie i naprawdę nie jest niczym nowym. To, że kino po niego dotychczas nie sięgnęło w tak poważnej formie, to inna sprawa - chociaż i to jest nieprawdą, bo na dość podobnym pomyśle bazował film "Alien Nation" sprzed lat dwudziestu.

Jak Blomkamp zapowiada, jego kolejny film będzie czymś ambitniejszym. Nie mający jeszcze tytułu projekt ma mieć też większy budżet, ale nieznacznie, ponieważ reżyser zaznacza, że nie interesują go wielkie produkcje. Później reżyser zamierza nakręcić kontynuację "Destryktu 9".

• Albertino Dlaczego ludzie porównują każde sajf faj, które spodoba się innym do 3 filmów, uważanych za kultowe i legendarne? Dlaczego każdy saj faj ma się mierzyć z legendą Obcego czy Odysei?

• JaszczurXP Cześć! Wybacz, że nie podpisałem nickiem, ale zapomniałem tego zrobić. To oczywiście jest cytat (cudzysłów) Jaszczura. Nic dodac, nic ująć. A od siebie dodam tylko tyle, że Muszyński pisał pierdoły w tej recenzji, "głupie krewetki". Jak mój kolega mówił - krewetki były głupie ale.. na Ziemii! Inne środowisko.

• BUNCH Zgadzam się z Tobą BUNCH

• BUNCH Co kto lubi. Ja gustuję w tematyce s-f w różnych wydaniach (zarówno książki jak i filmy). Z książkami jest tak, że rynek obfituje w sporo dobrych pozycji (co prawda nie jest to tak prężna dziedzina jak jakieś romanse, romanse historyczne, thrillery medyczne i inne:) ale jednak). Z filmami jest gorzej - trafić coś ciekawego w tym zakresie jest naprawdę ciężko. "Dystrykt 9" spełnia wszystkie moje wymagania. Film naprawdę nieszablonowy, fajnie nakręcony, bardzo dobrze zagrany. Co do metody realizacji to po pierwszych 15 minutach myślałem, że będzie przyciężko ale z każdą następną minutą było tylko lepiej :) Po prostu siadłem, otworzyłem browar i wczułem się w klimat ale... kwestia gustu a nad gustami się nie dyskutuje :)

• gorniasz Dokładnie jestem podobnego zdania,D9 dał trochę świeżości i tak jak gorniasz napisał z każdą minutą było tylko lepiej nie rozumiem tego hejtowania Blomkampa jeszcze nie było okazji aby się zrazić poczekamy na elisium i sie coś wypowie