Neill Blomkamp

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/615472/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1607,"rate":7.769135034225265,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/615472/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":688,"rate":7.132267441860465,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/615472/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":60,"rate":7.833333333333333,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/615472/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10,"rate":6.6,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Autorów materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/615472/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":2,"rate":4.5,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
7,8
1 607 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Neill Blomkamp
 • Jak w tytule - okazało się, że Blomkamp jest reżyserem nowej części Aliena. Muszę przyznać, że nie oglądałem żadnego jego filmu, więc nie wiem jak podchodzić do tej informacji.

 • antidoth Dystrykt 9 polecam. Od Elizjum z dala.

 • obleh Będę musiał się kiedyś zabrać do obejrzenia, obecnie jakoś brak ochoty, ale dzięki za opinie!

  Mam tylko nadzieję, że przed kręceniem nowego Aliena twórcy ograją Izolacje :D

 • antidoth Podobno nowy Alien ma ignorować 3 i 4 część tak więc Newt pewnie będzie żyła :)

 • Sturm Skąd wiesz? Może coś ją zeżre na początku xD

 • antidoth I bardzo dobrze ponieważ Bloomkamp jest fanem tej serii - stąd można wywnioskować że zabierze się za film z entuzjazmem. Fincher nie był fanem, ale świetnym fachowcem i "trójka" się jakoś obroniła. Natomiast reżyser "Resurrection", Jean-Pierre Jeunet w ogóle nie czaił bazy, nie był entuzjastą SF i dlatego jego film jest najsłabszym z serii.

 • CorporalHicks moim zdaniem trójeczka ma świetny klimat, lepszy od pozostałych części.

 • antidoth Dystrykt mam już za sobą. Musiałem obejrzeć, żeby wiedzieć czego się spodziewać po Blomkampie :D
  I żałuję, że dopiero teraz to zrobiłem, kawał porządnego SF.
  Trzeba jeszcze Elizjum nadrobić i możliwe, że na Chappie się wybrać do kina :D

 • antidoth Elizjum w moim odczuciu jest najsłabsze z jego dzieł sci-fi, ale i tak jest lepsze niż większość wypuszczanych na ekrany. Za to Chappie jest świetny. Osobiście trochę się obawiam tego, że zarówno Dystrykt i Chappie to filmy pozornie lekkie - dawka mroku jest w nich ukryta pod dość lekkim i zabawnym opakowaniem (głupawe krewetki świetnie dogadujące się z murzynami z dzielni, przesympatyczny uszaty Chappie).

  Obcy to raczej ciężki, gęsty klimat, zwłaszcza ten z jedynki. Duże wyzwanie, aczkolwiek sądzę że Blomkamp w najgorszym wypadku zrobi film na miarę 3, która w wersji rozszerzonej jest całkiem przyzwoita.

 • SciFan Mam za sobą dopiero jeden jego film, ale uważam, że Blomkamp jest w stanie zrobić dobry film o Obcym, nawet na miarę jedynki. Niedawno wydana gra Obcy: Izolacja pokazuje, że fani mają parcie na klimat pierwszego filmu, a i Fox udostępniając twórcom całe tony materiału daje znać, że powrót grozy na miarę jedynki jest możliwy. Tak więc jestem dobrej myśli, ale jak wiadomo - czas zweryfikuje wszystko.

 • antidoth Ludzie docenili Izolację nie tylko ze względu na klimat, ale też ze względu na to, że to jest dobrze zrobiona gra i chyba najlepsza o obcym. Zgodzę się, że obcy lepiej działa podany w sposób z jedynki, ale dwójka nie była aż taka zła, a gry oparte właśnie na dwójce nie były jakieś wybitne (Colonial Marines).

  Niemniej jednak zgadzam się po całości, że dwójka i strzelanie do Xenomorphów odziera je ze sławy "doskonałego zabójcy". (Mimo iż pewne porównanie stawiane w dwójce kto jest gorszy - obcy czy człowiek też jest ważne dla serii i istotne)

  A co do Blomkampa to może będzie tak jak mówisz, ale po rozczarowaniu związanym z wyjątkowo głupim i nielogicznym scenariuszem Prometeusza (CGI, koncepty i zdjęcia były akurat super) w wykonaniu SCOTT'A nie śmiem mieć nadziei. :P

 • antidoth Mam nadzieje że nawet nie zbliżył się do tego syfu jakim jest alien isolation:)

 • antidoth myślę, że jeśli skupi się na fabule, będzie super film.