Noah Hathaway 

Noah Leslie Dion Hathaway

7,7
463 oceny gry aktorskiej
Noah Hathaway
Noah Leslie Hathaway jest amerykańskim byłym aktorem dziecięcym. Najbardziej znany jest z roli Atreyu w filmie "Niekończąca się opowieść" oraz jako Boxey w serialu "Battlestar Galactica".
Hathaway urodził się w Los Angeles w Kalifornii. Zaczął występować w reklamach w wieku lat trzech, a potem zagrał w kilku filmach telewizyjnych i serialach. W wieku sześciu lat zagrał w "Battlestar Galactica", za co otrzymał swoją pierwszą nominację do Nagrody Młodych Artystów.
Za pamiętna rolę Atreyu otrzymał swoją drugą nominację do Nagrody Młodych Artystów i zdobył nagrodę dla najlepszego młodego aktora w XII Saturn Awards.
Hathaway uczęszczał do Liceum Francuskiego w Los Angeles. Przeniósł się do klasy tańca, ucząc się zaawansowanie jazzu i tańca ulicznego, aż kontuzja zmusiła go w 1989 roku do przerwania tej pasji w wieku osiemnastu lat. Nieco później trenując wiele stylów sztuk walki Hathaway zdobył czarne pasy w Tang Soo Do i Karate Shotokan, a także startował w zawodach boksu tajskiego i pobierał lekcje Kenpo od dr Jerryego Ericksona. Hathaway spędził też część swego życia na Willow Springs Raceway w Rosamond w Kalifornii, gdzie konkurował w wyścigach motocyklowych klasy supersport. Projektował, budował i jeździł motocyklami typu chopper, a później założył własny zakład motocyklowy oraz sklep w południowej Kalifornii. Pasjonuje się także komiksami i czynnie uczestniczy w imprezach wielbicieli tego gatunku czasopism, między innymi Wizard World Conventions odbywających się w Chicago i Filadelfii.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 listopada 1971

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

Saturn
Zdobył Saturn,
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Sameerah, dziecko
Jego ojcem jest Robert Hathaway.
Ma siostrę imieniem Aubri.
Rozważano go do roli Davida McCalla w filmie "Strach". Ostatecznie zagrał go Mark Wahlberg.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

No proszę, Atreyu - moja pierwsza filmowa miłość powraca?:) How nice:) I nadal wygląda dobrze:) Kochałam się w nim mając sześć czy siedem lat, wtedy to pierwszy raz zobaczyłam "Niekończącą się Historię" - mój pierwszy obejrzany film VHS, w dodatku w osiedlowym domu kultury:) Kultowy, magiczny film, do którego mam...

Mnie zastanawia jedna rzecz - czy jego nazwisko Hathaway jest tylko zbieżne z nazwiskiem aktorki Anne Hathaway, czy są krewnymi, nawet dalekimi?

on jest piękny:-) czy nadal gra w filmach?

Czyli chyba najlepsze lata, w których mógł sporo grać - zagrał tylko w jedynym, B-klasowym Trollu. Wie ktoś może dlaczego tak dobrze zapowiadający się młody aktor w czasie chyba największej popularności po Niekończącej się Opowieści przestał grać? Ogromna szkoda, bo w Opowieści zagrał genialnie a film do dziś jest...

Jak oglądałam ''Niekończącą...'' to myślałam, że to laska była;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones