Orson Welles

George Orson Welles

8,5
4 499 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Orson Welles

Jeo najlepszym filmem była.... Wojna światów, choć ten najsłynniejszy reżyser nie wykonałtakowego dzieła, to jednak zrobił cos bardziej realnego od samego filmu, wystraszył połoe Ameryki, to coś budzącego podziw, nie dziw, że później nakręcił najlepszy film wg słynnych krytyków i reżyserów. To i tak przestarzała lista, czas ją zmienić, ale ja nie buntuje. Jeśli chodzi o twórczość filmową to nestety nie widziałem jego słynnego dzieła, ale wkrótce może sie skusze na Obywatela Kane, za to widziałem jego gre autorska w Trzecim człowieku - sypmatyczne, że człoweik takiego formatu gra człowieka takiego innego formatu, fajnie. A no i widziałem jego Proces, ale taki jakiś różny, fajnie opowiedziany, ciekawy montaż, i zakończenie, nawet animacja niezła, ale nie mogę porównac z innymi wersjami tej powieści, bo ich nie widziałem tylko książke czytałem. To był mistrz, który zrobił swoje najlepsze dzieło a potem już tworzył zwyczajnie, to był mistrz jednego dzieła, ale za to jaki....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones