Patrick Warburton 

Patrick John Warburton

7,3
3 449 ocen gry aktorskiej
Patrick Warburton
Amerykański aktor Patrick Warburton przyszedł na świat 14 listopada 1964 w Paterson, w stanie New Jersey. Jest synem aktorki Barbary Lord. Podczas gdy wciąż był brzdącem, rodzina przeprowadziła się do Lancaster, w stanie Kalifornia, gdzie jego ojciec pracował jako ortopeda. Niewiele lat później jego rodzina przeniosła się do Pomarańczowego Okręgu (Orange County), w stanie Kalifornia. Patrick i jego trzy młodsze siostry dorastali w przybrzeżnym mieście Huntington Beach.

Podczas nauki w high school uczestniczył w wielu typach gier sportowych, włączając wrestling i piłkę nożną. Studiował biologię morską i oceanografię w Orange Coast College, gdzie spotykał w 1984 roku swoją przyszłą żonę -Cathy. W lutym 1991 roku wzięli ślub. Mają czworo dzieci (trzecie dziecko urodziło się w 1998, a czwarte w 2000 roku). Stał oddany rodzinie, spędzał dużo czasu ze swoimi dziećmi.

W późnych latach 80-ych przeniósł się do Los Angeles. Wysoki (191 cm wzrostu) i barczysty, był modelem firmy Bugle Boy. Na kinowym ekranie zadebiutował w 1987 roku rolą Richarda Abdee, rebelianckiego Szkota sprzedanego na akcji jako niewolnika na Karaibach w dramacie Gérarda Kikoïne"Dragonard". Na szklanym ekranie występował przez dwa lata w jednej z głównych ról jako Eric w serialu CBS "Świat Dave'a" (Dave's World) [1993-1994]. Potem pojawił się w serialu komediowym NBC "Seinfeld" [1995-1998], gdzie wcielił się w chłopaka Elaine, Dawida Puddego. Odnosił także sukcesy na polu dubbingu. Usłyszeć go można między innymi w "Buzz Lightyear of Star Command" [2000] oraz jako Kronka w filmie fabularnym "Nowe szaty cesarza" [2000].

Chętnie gra w golfa, nurkuje, pasjonuje się wyścigami samochodowymi i łowieniem ryb. Jest ogromnym amatorem muzyki, jego ulubiony wykonawca to Eddie Vedder i zespół Pearl Jam.


więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 listopada 1964

miejsce urodzenia: Paterson, New Jersey, USA

wzrost: 191 cm

żona Cathy Jennings (od 1991); 3 synów: Talon, Shane, Gabriel i córka Lexie
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1990 r. - odzież Bugle Boy; sieć barów szybkiej obsługi Burger King;
- 1991 r. - żel do golenia Edge;
- 1998 r. - samochody Cadillac Seville STS;
- 1998 r. - słodycze M&M's;
- 2009 r. - Komputery Mac firmy Apple;
- 2011 r. - samochody Honda Civic LX;
- 2014 r. - wypożyczalnia samochodów National Car Rental.
Jest synem Barbary Lord.
W 1982 roku ukończył Newport Harbor High School w Newport Beach (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

gość mnie rozwalił w tym sitcomie

Jesli ktos oglada family guy czy chociazby The Venture Bros. na pewno rozpozna glos tego faceta, wg jeden z najlepszych aktorow potrafiacych grac glosem. Postacie pod ktore podklada od razu nabieraja wyrazu...trzeba go po prostu uslyszec^^

Znalazłem go w Agentach tarczy - ciekawe kto z Was go zlokalizuje w serialu ;)

Trochę podobni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones