Paul NewmanI

Paul Leonard Newman

8,7
13 750 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paul Newman

Nie pamiętam , w którym roku był ten cykl.Bodajże 1993.Pamiętam,że na Jedynce co tydzień w piątek puszczno film z jego udziałem.Obejrzałem prawie wszystkie:-)

te_be

Ja pamiętam, uwielbiam Newmana i co tydzień w piątkowe wieczory oglądałam z nim filmy, szkoda, że teraz nie ma takiego cyklu.

karina_f

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

te_be

Ja pamiętam, wtedy pierwszy raz o nim usłyszałem. Chociaż wydaje mi sie, że to chyba był cały tydzień z jego filmami.Potem też było coś takiego m.in. z Tomem Hanksem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
salo_2

Pamietam piątek z Newmanem! Wspaniały cykl! W ciagu kilku miesiecy puścili większosc najlepszych z nim filmów. Pamietam że krótko potem był jakiś cykl z chyba Jessicą Lange... no i w 1995 Sto filmów na stulecie kina... mnóstwo wielkich filmów, w piątkowe wieczory na tvp1 i czwartkowe na tvp2, głównie klasyka amerykańska, ale równierz Kurosawa, Bergman, Fellini... to były czasy... podobnych inicjatyw nie znajdziemy dziś w publicznej.

miczum

PAMIETAM, nie wiem ile mialam wtedy lat, pewnie z 12 ale ogladałam co tydzien!! zawsze mi sie wydawało że to sie nazywało 'wieczór z Paulem Newmanem'. To byl swietny cykl!
popieram----- to byly czasy.... ehh a teraz jak leci cos ciekawego w tvp to o godzinie 23

kinga_007

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

miczum

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

Martin_Eden

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

te_be

Pamiętam, oglądałam, ale mnie się wydawało, że ten cykl był prezentowany na TVP2.
Zaczęłam oglądać od filmu "Helen Morgan" i wpadłam po uszy. Oczywiście co piątek siadałąm potem przed tv. Jeśli to było w 1993 roku (daty dokłądnej nie zapamiętałam) to miałam jakieś 14 lat. Nigdy moja miłość do Paula nie minęła, dziś mając trzy dychy na karku nadal uważam go za cudownego aktora, a każdą powtórkę z chęcią oglądam :)

vanity

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

te_be

To był świetny cykl. Telewizja miała wtedy wysoki poziom. Był jeszcze "Tydzień z Whoopi Goldberg", który bodaj trwał trochę dłużej niż tydzień :)

mulholland_2

Jakie filmy z Paulem puszczali podczas cyklu??

klejstos31

Pytanie powinno brzmieć, jakich nie puszczali? Bo o ile pamiętam, to puszczali znaczną większość jego najlepszych filmów, a z tych co do których mam pewność, to: Butch Cassidy i Sundace Kid, Żądło, Kotka na gorącym blaszanym dachu, Długie upalne lato, Exodus...

miczum

Faktycznie górna półka.Szkoda że dziś już TVP nie podejmuje się takich przedsięwzięć.

mulholland_2

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

te_be

i ja również pamietam; faktycznie to było coś koło 1993-94; udało mi się obejrzeć wówczas m. in. " Fort Apache Bronx"; ale by objerzeć te filmy musiałem mieć sporo szczęścia i liczyć na gapiostwo rodziców gdyż zdecydowana ich większość poprzedzana była planszą " film tylko dla widzów dorosłych" a miałem wówczas 10-11 lat, pozdrawiam

minimalista

A mnie się wydaje odworotnie - był tylko jeden film ,,tylko dla doroslych" z tego cyklu. Ale skoro ty uwarzasz, że było odwrotnie, to mógłbyś rzucić tych kilka tytułów z dopiskiem ,,tylko dla dorosłych" w cyklu ,,Piątek z Newmanem". Bo poszukuję konkretnego filmu, a twoje informacje by mi pomogły.

te_be

Oczywiście, że pamiętam! W ten sposób został jednym z moich ulubionych aktorów. To były czasy.. chlip, chlip

Strayker

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

te_be

Pewnie że pamiętam. Chociaż wtedy miałem pięć lat. Ale jasne, tytuł pamiętny.

sajgon87

nie wiem czy data jest prawidłwa ale chciałem coś na ten odszukać jesli to był 93 to miałem 7 lat bardziej pamiętam sceny niz fabułę ale czy ktoś pamięta cytat w jakimś westernie co panna się próbuje jakoś umy i mu mówi po jakimś że mógł chrząknąc że jest a paul mówi że mu w gardle zaschło jak można to pamiętać

te_be

Pamiętam dobrze, "Piątek z Paulem Newmanem" leciał chyba dosyć długo. Z filmów w ramach tego cyklu najbardziej pamiętam "Bilardzistę".

jedzoslaw

A w ramach deseru:
http://www.youtube.com/watch?v=yz2xYYIZB5s

;)

jedzoslaw

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

Shadow_dawnego_ggggggg

Podejrzewam, że "Kotka na gorącym, blaszanym dachu " :)

jedzoslaw

A nie, nie. ,,Kotkę..." to ja ogladałem (nie była ,,tylko dla dorosłych").
To był jakis film sensacyjny.
,,Kotka..." to była tak ocenzurowana, że nawet jednoznacznie nie było powiedziane, że chodzi o homoseksualizm.

te_be

Oczywiście, pamiętam! To było znakomite. Przez długie lata miałem z tego cyklu nagrany na video wspaniały film (który obejrzałem właśnie wtedy pierwszy raz) "Ruchomy cel" (angielski tytuł "Harper"). Uwielbiałem go oglądać - kryminał w stylu Chandlera (na podstawie powieści Rossa McDonalda) rozgrywający się w kolorowych latach sześćdziesiątych. Rola życia Newmana. Niestety, w epoce DVD i komputerów kasetę z tym filmem wyrzuciłem, czego teraz ogromnie żałuję. Wprawdzie można znaleźć ten film w internecie, ale tłumaczenie nie ma już tej lekkości i uroku, jaki posiadało tłumaczenie z TVP (jeśli mnie pamięć nie myli, lektorem był Janusz Kozioł, który idealnie wpasował się klimat filmu).

Był jeszcze cykl "Jak zdobywano Dziki Zachód" (czy jakoś tak to się nazywało) z klasycznymi westernami.

wojteczek

ja pamiętam ,ze w piątki czy czwartki chyba czwartki były puszczane co tydzień filmy Kurosawy albo w ogóle japońskie kino, chyba czwartek to był bo wydaje mi się ,ze musiałam do szkoły wstawać rano a te filmy leciały koło pólnocy a kończyły sie po 1 w nocy na pewno, oglądałam wszystkie, lata 90-te to były

Ami_656

A nie chodzi o cykl 100 filmów na stulecie kina, w którym leciały Siedmiu samurajów i Tron we krwi? Były emitowane właśnie w czwartki...

miczum

wydaje mnie się, ze to był inny cykl , pare miesiecy w nocy późno co tydzień leciały same japońskie filmy i pamietam ,ze byłam zachwycona wtedy stylem japonskim takim troche teatralnym ,ale jednoczesnie zupełnie innym niz filmy polskie czy europejskie z lat 30tych do końca 50tych, które tez podchodziły pod teatr , ale jednak były odmienne, i to były same japońskie i wiecej niz dwa na pewno i na pewno gdzies w okolicy pólnocy sie zaczynały i tez byłam wkurzona tak jak dzisiaj ,ze kino artystyczne wypychaja na takie późne pory a później człowiek sie musi meczyc rano:)
a o której godzinie leciał ten cykl 100 filmow na stulecie kina? ten cykl 100 na stulecie chyba pamietam i to nie było to, te japońskie same czarno białe były i chyba z pól roku to leciało albo od września do czerwca? filmy od lat 40 i jeszcze z 60 tych, późniejszych chyba nie było, ale pewna nie jestem

Ami_656

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sto_na_sto,_czyli_sto_film%C3%B3w_na_stulecie_kina

Tu masz spis filmów z tego cyklu. Leciały Siedmiu Samurajów, Rashomon i Ran (jednak nie Tron we krwi). W czwartki cykl był emitowany po 22. Pewnie rzeczywiście to był inny cykl.

wojteczek

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

te_be

https://m.youtube.com/watch?v=yz2xYYIZB5s. ;)

te_be

Piękne. Pamiętam, jakby to był wczoraj.

wojteczek

Skoro tak to może mi pomożesz. Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

te_be

No pewnie!

te_be

Fajne czasy i dużo sensowniejsza telewizja, ktoś miał wtedy pomysły (<i to dobre) i potrafiono je realizować.
A dziś jedyne co w tvp pewne, to tasiemce wszelkiej maści i paskudna polityczna propaganda.

jan_niezbedny0

Tak! Podzielam pański punkt widzenia. Lata 90 były dla telewizji chyba najlepsze. Było mnóstwo bloków filmowych - oprócz "Piątku z Newmanem" były takie cuda jak "Perły z lamusa", "W starym kinie", "Kocham kino", były cykle "Sto filmów na stulecie kina", "Jak zdobywano Dziki Zachód" (prezentowano w nim klasyczne, często zapomniane westerny). Były stacje prywatne jak Top Canal, Polonia 1, wczesny Polsat; TVP Polonia, która wtedy pokazywała dużo bardzo dobrych polskich filmów. Wreszcie stacja WOT, w której pokazywano sporo filmów z lat 20-30 oraz starych zagranicznych seriali, np. w WOT zobaczyłem, na długo przed filmem kinowym, czarno-biały serial "Ścigany", pokazywali też serial z przygodami chińskiego detektywa Charlie Chana, był Święty, czy serial z Sherlockiem Holmesem nakręcony w latach 1939-46.
Dużo się wtedy działo w telewizji.

wojteczek

Ja pamiętam też rewelacyjne piątkowe wieczory, kiedy TVP emitowała Crime Story i Miasteczko Twin Peaks - to była uczta, na którą się czekało cały tydzień :)
Był też cykl: Filmy z Humphreyem Bogartem, ale po latach nie mam pewności, czy to już były lata 90-te, czy tuż przed.
W publicznej można też było wtedy zobaczyć obrazoburczego "Franciszka" z M. Rourke (dziś raczej nie do pomyślenia).
Ogólnie bez porównania z tą dzisiejszą ugrzecznioną, infantylną pulpą, którą obraża się inteligencję widza.

jan_niezbedny0

Niestety, dzisiaj pokazują wkoło to samo. Jak pokażą raz jakiś film, to można być pewnym, że będzie on pokazywany już regularnie przez następne miesiące, a może i lata (vide "Szklana pułapka" czy serial "Stawka większa niż życie" lub "Alternatywy").

To właśnie w latach 90 widziałem takie filmy jak "Świt żywych trupów" z 1978 w TVP czy "Evil Dead" z 1982 roku, tez pokazany przez TVP.

A tak, ma Pan rację, był jakiś przegląd filmów z Bogartem, chyba już w latach 90. Być może to w tym cyklu była pokazywana pokolorowana wersja "Key Largo"! Pamiętam też, że być może wtedy też wyemitowano pokolorowanego "Sokoła maltańskiego". Jeśli mnie pamięć nie zawodzi musiała być to pierwsza połowa lat 90 (ok. 1993-94 roku).

wojteczek

Raczej jednak wcześniej.

te_be

Ja też pamiętam ten cykl i też obejrzałem prawie wszystkie filmy. Był jednak wśród nich film oznaczony jako ,,tylko dla dorosłych". Mógłbyś mi przypomniec który to film z filmografii Newmana?

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie wiedziałem, że był tak. Ciekawe który.

Shadow_dawnego_ggggggg

Ile razy można pisać ten sam komentarz?

panciowojcik

Tyle razy aż mi ktoś pomoże i odpowie na moje pytanie

te_be

Pamiętam, wychowałem się na tych filmach. Miałem wtedy chyba 9 lat i uwielbiałem te piątki.

te_be

PIĄTEK Z NEWMANEM

03.12.93 "Harry i syn"
10.12.93 "Helen Morgan"
17.12.93 "Fort Apache-Bronx
07.01.94 "Gwiazda szczęścia Billy Kids"
14.01.94 "Wygrana"
21.01.94 "Długie gorące lato"
28.01.94 "Basen topielców"
04.02.94 "Kotka na gorącym blaszanym dachu"
11.02.94 "Buffalo Bill i Indianie"
18.02.94 "Prawda przeciw prawdzie"
04.03.94 "Butch Cassidy i Sundance Kid"
11.03.94 "Człowiek Machintosha"
18.03.94 "Sędzia z Teksasu"
01.04.94 "Ruchomy cel"
08.04.94 "Ostatnia tercja"
15.04.94 "Hombre"
22.04.94 "Rozdarta kurtyna"
06.05.94 "Rachel, Rachel"
13.05.94 "Exodus" (1)
20.05.94 "Exodus" (2)

Chyba niczego nie pominąłem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones