Paul Thomas Anderson

8,3
5 790 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Paul Thomas Anderson


, Lewy Sercowy i Sydney troche slabsze..
ale i tak Anderson to dla mnie wielki talent, wnikliwy obserwator, erudyta i poeta filmowy, wizjoner :)

...ale...niektorzy zarzuccaja mu "filmowe grafomanstwo"...
uzasadnieniem mialoby byc zestawienie jego Magnolii do Na skroty Altmana..
filmy laczy wielowatkowosc fabuly, z ktorej obaj rezyserzy uczynili znak filmowy, plynny , naturalny styl narracji...ale do Magnolii przyczepiono sie ze jest za bardzo. ..pompatyczna ..nadęta....
Na skroty wyklada sprawe bardziej surowo...
....w recenzji na temat filmu AZ POLEJE...krytyk powiedzial ze to Kolos na glinianych nogach (moze cos w tym jest ?:PP)...
, filma jeszcze nie widzialem...ale juz wkrotce.."_:)
otwieram debate :)
gg 3787531



ernwopr

"Aż poleje się krew" kiedyś będzie stawiany obok "Obywatela Kane".

karatetyka

A ja uważam, że kręci nudnawe, przydługie filmy, po których mamy się zastanawiać "co poeta miał na myśli?" podczas gdy jesteśmy zwyczajnie wrabiani. Anderson jest hochsztaplerem podobnym do von Triera. Pozdrawiam

Agent_Smif

Największym szalbierzem ostatnich lat bez wątpienia jest Christopher Nolan. Robi średnie kino, zaledwie poprawne, a tymczasem został wykreowany na reżysera wybitnego. Swoimi filmami zbałamucił wielu, na szczęście nie każdy dał się nabrać na jego liche sztuczki. Ochy i achy nad Nolanem, a gość nie ma ani jednego arcydzieła na swoim koncie. A PTA ma! Nolan powinien założyć własną trupę cyrkowo-teatralno-szachrajską i objeżdżać z nią liczne wsie i doliny.

La_Pier

Memento i Bezsenność to wyśmienite kino moim zdaniem. Nolan może arcymistrzem nie jest, ale to bardzo dobry, sprawny i oryginalny artysta. Batmany spod jego ręki też dobre - dawno nie widziałem amerykanskich superprodukcji z tyloma głębiami interpretacyjnymi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones