Peter Dinklage

Peter Hayden Dinklage

8,7
46 910 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Peter Dinklage
Pretender_2

w przeciwienstwie do Edka Murphy...

rusek125

dość dziwne choć śmiechowe sa wasze wypowiedzi z pełnym szacunkiem. Mial zagrac Michaela Jordana w wieku - lat 6 ale nie zgodzil sie na charakteryzacje gdyż mieli za malo masla orzechowego/czekolady. Film moze nie gangsterski ale o sądownicstwie oparty na sali sądowej. Calkiem dobry, osądzcie sami

rusek125

nie żarł GH jak miał ku temu okazję :P

rusek125

Wg mnie pytanie wcale nie jest głupie i też mnie denerwuję że praktycznie nie można tego typu aktorów obejrzeć w normalnej roli, tylko albo komedii gdzie są pośmiewiskiem i źródłem żartów sytuacyjnych, albo w tematyce dotyczącej ich choroby.
Przecież mógłby dostać rolę np lekarza który po prostu jest karłem, ale nie jest to główny wątek, albo jakiegoś speca albo technika w serialu kryminalnym.
Pierwsze co mi się skojarzyło to Robert David Hall który nie ma nóg, a w CSI Las Vegas gra normalną postać i jedynie kilka razy jest nawiązanie do tego faktu, ale również nie starają się tego ukryć.

dkf

Fakt, z tym jest ogromny problem. Ale mam wrażenie, że rola Tyriona trochę to zmieniła bo okazało się że wystarczy dac takiemu (w przypadku Dinklage'a bardzo zdolnemu) aktorowi dobrze napisaną postać z ciekawym charakterem i można nim tak samo podbić serca widzów jak jakąkolwiek inną postacią. Może to coś zmieni i poszerzy spektrum potencjalnych ról dla karłów. Bo serio ta choroba nie wyklucza tego, że bohater nie zainteresuje widza. A ja Dinklage'a przez Tyriona uwielbiam i bardzo mi odpowiadało że wystąpił w Days of Future Past gdzie jego karłowatośc nie miała żadnego znaczenia.

Metropholis

O jak mi się udało trafić z tym doktorkiem (po zdjęciach myślałam że to raczej jakaś śmieszna rólka) co prawda raczej nie obejrzę bo nie przepadam za takimi filmami, ale fajnie że taką zagrał.
Tak na pewno rola Tyriona dała mu możliwość pokazania że jest dobrym aktorem, a nie jedynie facecikiem z krótkimi rączkami i nóżkami. Tym bardziej że choroba zupełnie nie ma wpływu na zachowanie czy inteligencję. Tak samo jak aktor nie musi być przystojny bo normalnie ludzie też są przecież różni.

dkf

Nie, Dinklage w X-Menach był całkowicie poważną postacią. Nie wiem czy w komiksie też był karłem ale jeśli nie a mimo to wzięli go do tej roli, tym lepiej dla takich jak on.

Metropholis

Dokładnie, miło z ich strony że w końcu dostał jakąś poważną rolę i to właśnie nie karła. Oby więcej takich ról dla niego bo zdolniacha z niego i miło się na niego parzy.

rusek125

Bo nie umie nikogo innego :D

rusek125

aaahahahahahaha wyjebłem

rusek125

Nie poniżajcie go!

piotral_2

tak to był żart.

rusek125

Mnie bardziej zastanawia dlaczego Freeman gra zawsze czarnoskórego

rusek125

Tu chodzi o to , że jak jest jakaś postac karła to zawsze grana jeste przez niego , a nie przez innego aktora . Dla tych co nie ogarniają .

rusek125

A czemu Will Smith gra czarnego? :D

fajansiara

Bo poprawność polityczna.

fajansiara

Bo Chajzer nie chciał sprzedać Vizira :P/

rusek125

On nie gra karła, to wszyscy dookoła grają olbrzymów.

rusek125

Coś Ty! Jak to? Karła??? :-O

rusek125

Jak murzyn może grać białego to czemu karzeł nie może zagrać olbrzyma?
Je*** dyskryminacja.

rusek125

bo dał się zaszufladkować i tak zostało...

rusek125

Bo jest niskiego wzrostu.

rusek125

Avengers: Wojna bez granic pozdrawia.

Wojtini21

tam grał karła przecież :)

rusek125

akurat w Avengers był gigantem chociaż mówił, że jest z rasy karłów xD

Szymon_Majchrzak

kosmiczny karzeł to wciąż karzeł

rusek125

Żenujące. Właśnie przez takie gadanie ktoś w ogóle czuje, że jest inny. Kiedyś to Polański powiedział, że jakby ludzie mu nonstop nie mówili, że jest mały, nigdy by mu to nie przeszkadzało.

LukaszJarosz25

A kto mu to mówił? De Vito? Dustin Hoffman?

harkonen_mgla

Ludzie, których spotykał. Wywiad był w PLAYBOYU EXTRA w 2016 roku.

LukaszJarosz25

Uchowaj Boże! Takich bezeceństw nie czytam!

A poważnie, chyba wiesz co znaczył mój komentarz?

LukaszJarosz25

Do sedna - zgodzisz się, że nie miał prawa marudzić na wzrost, skoro nawet taki Napoleon dowiódł, że wzrost nie istnieje jeno długość, a długość nie ma wszak znaczenia?

harkonen_mgla

Nie marudził na wzrost, tylko że inni ludzie mu co chwilę mówią "Jesteś niski, to masz trudno". A on twierdził, że nigdy nie miał problemów przez wzrost.

rusek125

Nie zawsze. Obejrzyj "Avengers: Wojna bez granic".

dirt16

tam właśnie grał kosmicznego karła

harkonen_mgla

Karzeł wyższy od wysokich ludzi to nie karzeł.

dirt16

Rasy galaktyki śmiesz ludzką miarą mierzyć? Cóż za tupet! :) Skoro sam się karłem nazywał i nad braćmi karłami płakał, to znaczy, że był...
Brawo! A poważanie, musiał być karłem bo mitologia komu kazała wykuć broń?
Brawo!
Zuch z Ciebie!

rusek125

A skąd wiesz, że zawsze gra karła? W "Nie jestem karłem" nie gra karła.

rusek125

paskudne, ale śmieszne :)

użytkownik usunięty
rusek125

koorwa kawa mi nosem poszła

rusek125

135 cm wzrostu to karzeł.

rusek125

Nigdy nie patrz karłowi w oczy. Dostają wtedy furii i atakują.

rusek125

Nie do końca to prawda, bo w "Avengers - wojna bez granic" zagrał olbrzyma ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones